Data dodania: 2024-04-07 03:45

Siatkówka. Wygrana i awans do play-off!

Zespół Indykpolu AZS Olsztyn na kilka chwil przed sobotnim spotkaniem

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn awansowali do fazy play-off. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała w hali Urania ekipę Ślepska Malow Suwałki.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn mieli prosty cel przed ostatnim spotkaniem fazy zasadniczej. Wygranie dwóch setów premiowało bowiem ekipę ze stolicy Warmii i Mazur do fazy play-off. Przegrana powodowała oczekiwanie na rezultaty innych ekip, czyli PGE GiEK Skry Bełchatów i Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, które traciły 3 punkty do akademików z Kortowa.

Sobotnie spotkanie przy wypełnionej po brzegi hali Urania, olsztynianie rozpoczęli w składzie: Tuaniga na rozegraniu, Karlitzek z Janikowskim na przyjęciu, Jakubiszak z Sapińskim na przyjęciu, Souza na ataku i Hawryluk jako libero.

Pierwsze dwa sety to koncertowa gra Indykpolu AZS Olsztyn. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera prezentowali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Efektem tego była wygrana 25:22 i 25:18. A co warto podkreślić – dwa sety wystarczyły akademikom z Kortowa, aby cieszyć się z awansu do fazy play-off.

W trzeciej partii od początku lepiej prezentowali przyjezdni. Olsztynianie, chwilowo rozluźnieni, mieli problemy ze skończeniem ataku w pierwszym uderzeniu. Siatkarze Ślepska wygrali 25:23, lecz to był ich jedyny, zdobyty set w tym dniu. Czwarta partia przebiegła pod dyktando gospodarzy, którzy zwyciężyli 25:22, a całe spotkanie 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Joshua Tuaniga.

- Przed meczem ustaliliśmy, że gramy o wygraną – nie tylko o dwa sety, które dały nam awans do play-off. Dużo osób mówiło, że celem minimum powinien być jeden punkt, a my od razu celowaliśmy w zwycięstwo. Mamy bowiem szanse, aby zakończyć fazę zasadnicza na 7 miejscu. W tym meczu udało nam się ustabilizować formę i utrzymać koncentrację. Choć w trzecim secie wkradło nam się rozkojarzenie, to kolejny set to była nasza dominacja – powiedział po meczu Cezary Sapiński.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn awansowali na 8. miejsce w tabeli, lecz kolejne spotkania zadecydują o ostatecznej pozycji na zakończeniu fazy zasadniczej. W I rundzie fazy play-off, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zmierzy się z Aluron CMC Wartą Zawiercie bądź Jastrzębskim Węglem. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw – pierwszy mecz już w środę, 10.04 w hali Urania. Rewanż na wyjeździe w sobotę, 13.04 (godziny do potwierdzenia). W przypadku remisu 1:1, po drugim spotkaniu zostanie rozegrany tzw. złoty set do 15 punktów. Wygrany zagra w półfinale, a przegrany o miejsca 5-8.

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 25:22)

Indykpol AZS: Souza (24), Karlitzek (16), Jakubiszak (12), Sapiński (9), Janikowski (6), Tuaniga (7), Hawryluk (libero) oraz Ciunajtys (libero), Jankiewicz, Majchrzak i Armoa

Ślepsk: Stajer (4), Filipiak (19), Stern (17), Halaba (5), Bucujlević (3), Macyra (4), Czunkiewicz (libero) oraz Sanchez, Filipowicz (libero), Gallego, Firszt (3) i Kaciczak

MVP: Joshua Tuaniga (Indykpol AZS)