Dziś jest: 29.04.2024
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Data dodania: 2024-03-18 10:49

Stomilanki upokorzone przed własna publicznością. Wysoka porażka z Czarnymi Sosnowiec [ZDJĘCIA]

Kadr ze spotkania Stomilanek z Czarnymi Sosnowiec

Piłkarki Stomilanek Olsztyn zostały upokorzone przed własna publicznością. Olsztynianki przegrały 0:7 z Czarnymi Sosnowiec.

Podopieczne Dariusza Maleszewskiego o utrzymaniu mogą praktycznie zapomnieć, bo - niestety - w debiutanckim sezonie Ekstraligi kobiet punktują od święta. W rundzie wiosennej rozegrały trzy spotkania i wszystkie przegrały. W sobotę (16 marca) Stomilanki przegrały 0:7 z Czarnymi Sosnowiec.

Spotkanie jeszcze na dobre się nie rozpoczęło, a Czarne już strzeliły bramkę. W... 40 sekundzie, przy pierwszym strzale, bardzo dobrze spisała się Ewa Sikora, nie miała już szans przy dobitce Pauliny Piksy z bliskiej odległości. Zespół gospodarzy ledwo się ocknął z szybkiej utraty bramki, a Czarne podwyższyły wynik na 2:0. Żeby tego było mało to trzecią bramkę Stomilanki straciły po strzale samobójczym. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:4. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, olsztynianki do 75 minuty przegrywały niestety 0:7. I takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Dla Stomilanek była to 12. porażka w tym sezonie. Olsztyński zespół do bezpiecznego miejsca traci już siedem punktów.

Stomilanki Olsztyn - Czarni Sosnowiec 0:7 (0:4)

0:1 - Piksa 1'
0:2 - Sarapata 4'
0:3 - Skrzypińska 21' s.
0:4 - Grzywińska 45'
0:5 - Miłek 50'
0:6 - Sarapata 63'
0:7 - Miłek 75'

Stomilanki: Sikora - Libera, Skrzypińska,Kędzia (68 Taranowska), Kałużna, Sokołowska, Zubchyk (81 Żukowska), Osajkowska, Kamala (46 Brown), Dall’Ara (81 Frydrych), Marques (67 Czarnecka)