Imieniny: Feliksa, Grzegorza
Data dodania: 2014-04-18 08:22

Iwona Starczewska

Zła passa przerwana. Stomil wygrywa u siebie!

Stomil Olsztyn sprawił swoim kibicom doskonały prezent świąteczny. Biało-niebiescy pokonali na własnym boisku Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (2:0).

Po dwóch kolejno przegranych spotkaniach z Chojniczanką i Olimpią Grudziądz, Duma Warmii chciała odbudować swój wizerunek w oczach kibiców. Doskonałą okazją do tego stał się mecz z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

Najpierw na prowadzenie wyprowadził "biało-niebieskich" Piotr Darmochwał, a 5 minut później wynik podwyższył Grzegorz Lech. W 32' spotkania po zagraniu ręką w polu karnym, Termalica otrzymała rzut karny, który obronił Piotr Skiba. W drugiej połowie obie ekipy nie wypracowały zmiany wyniku meczu.

Ostatecznie Stomil Olsztyn przerwał złą passę i wygrał spotkanie 2:0.

Stomil Olsztyn - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (2:0)
bramki: 10' Piotr Darmochwał, 15' Grzegorz Lech
żółte kartki: 90' +3' Tomasz Bzdęga - 47' Piotr Kaczmarczyk
sędzia: Łukasz Bednarek

Składy:

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc (k.), 87. Arkadiusz Czarnecki, 4. Dawid Kucharski, 51. Marcin Warcholak, 16. Dawid Szymonowicz, 10. Piotr Darmochwał (90' - 8. Piotr Głowacki), 5. Yasuhiro Kato, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech (80' - 9. Tomasz Bzdęga), 77. Paweł Łukasik (68' - 7. Paweł Głowacki).

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: 12. Sebastian Nowak (k.) - 2. Dawid Sołecki (80' - 21. Emil Drozdowicz), 3. Bartosz Kopacz, 5. Jakub Czerwiński, 9. Dariusz Pawlusiński, 11. Damian Piotrowski, 16. Piotr Piekarski (63' - 23. Szczepan Kogut), 19. Krzysztof Kaczmarczyk, 25. Rafał Kujawa, 27. Dariusz Jarecki (46' - 20. Jakub Biskup), 28. Łukasz Pielorz.

Źródło: stomilolsztyn.com.pl/własne