Imieniny: Marcelina, Marianny
Data dodania: 2015-07-22 11:23

sm

Złoto i brąz, czyli Zalewski i Bukowiecki pokazali klasę na MP

Kolejne medale dla reprezentantów Warmii i Mazur na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Drugi medal – tym razem złoty i w biegu na 200 metrów, zdobył Karol Zalewski. Kulomiot Konrad Bukowiecki zdobył zaś brąz ustępując jedynie Michałowi Haratykowi i samemu Tomaszowi Majewskiemu!

W Krakowie zakończyły się 91. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Dla reprezentantów Warmii i Mazur był to udany start. W sumie do regionu przyjadą cztery krążki Mistrzostw Polski.

Pierwszy – srebrny medal – wywalczył olsztyński sprinter Karol Zalewski w biegu na 100 metrów. Swój brązowy krążek wywalczył również inny reprezentant AZS UWM Olsztyn – Kacper Kozłowski, który zajął ostatnie miejsce na podium w biegu na dystansie 400 metrów.

To nie koniec medalowych rozdań dla zawodników z Warmii i Mazur. Karol Zalewski zdobył również drugi podczas mistrzostw - tym razem złoty - medal na dystansie 200 metrów.

Doskonale zaprezentował się również kulomiot Gwardii Szczytno Konrad Bukowiecki, który z wynikiem 19.75 m wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów ustępując jedynie Michałowi Haratykowi i samemu Tomaszowi Majewskiemu.

Mistrzostwa Polski były niebywałym sprawdzianem dla naszych lekkoatletów przed Mistrzostwami Świata w Pekinie, które startują już 22 sierpnia.