W marcu tego roku wykonawca Parku Centralnego powrócił do pracy po zimowej przerwie. Rozpoczęły się wtedy prace związane z układaniem nawierzchni ścieżek rowerowych i pieszych. Już w kwietniu, olsztynianie korzystali z większości traktów, a wykonawca kończył prace na placach manewrowych i łącznikach deptaków. Wykonywano także niezbędne roboty związane z umacnianiem wylotów wody deszczowej do rzeki Łyny.
Zagospodarowano w sumie 13 hektarów między ulicami 22 Stycznia, Pieniężnego, Kościuszki i Niepodległości. Ostatecznie, sercem parku jest plac centralny, znajdujący się na wschód od pałacu biskupiego. Plac jest powiązany z wodą i będzie dotykał rzeki. Powstał tu miniamfiteatr, a na stawie tryskająca w górę fontanna.
To właśnie ta fontanna zostanie uruchomiona już dziś 1 lipca.
- Dzisiaj o godzinie 22:00 zostanie uruchomiona fontanna wraz z oświetleniem. Tych z Państwa, którzy jeszcze nie byli w Parku Centralnym, zachęcam do jego odwiedzenia - zachęca prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz na swoim fanpage'u.
Oficjalne otwarcie Parku Centralnego zaplanowano na 19 lipca.
- Wykonawca kończy ostatnie prace i w tym tygodniu przystępujemy do odbiorów - informuje na blogu prezydent Olsztyna. Powstanie Parku Centralnego to jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat, nie tylko dlatego, że park poprzez ulicę Pieniężnego łączy się z rewitalizowanym właśnie parkiem Podzamcze, ale dlatego, że stanowi bardzo ważny impuls rozwojowy dla terenów przyległych. Wszystkim zajmującym się przestrzenią miejską zakole Łyny zawsze wydawało się wyjątkowo atrakcyjne, ale też brakowało impulsu, żeby zacząć tam inwestować - dodaje Grzymowicz.
Komentarze (3)
Dodaj swój komentarz