Dziś jest: 23.11.2024
Imieniny: Adelii, Felicyty
Data dodania: 2017-06-05 09:16

ol

Ciekawa inicjatywa ''Szalonego Krasnoluda''. Warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży

Olsztyńska Fundacja Szalony Krasnolud, znana z promowania ''planszówek'' i innych zajęć będących alternatywą dla gier komputerowych, szykuje nowy projekt skierowany do dzieci i młodzieży z powiatu olsztyńskiego. Tym razem zachęci najmłodszych do wspólnego odkrywania uroków modelarstwa figurkowego.  

reklama

Olsztyńska Fundacja Szalony Krasnolud dotąd zajmowała się zachęcaniem młodzieży z Olsztyna i okolic do spędzania wolnego czasu na wspólnych grach planszowych, które wypierane są przez gry komputerowe. Celem fundacji było pokazanie dzieciom i młodzieży, że grupowa gra planszowa w kontakcie z rówieśnikami może dawać dużo więcej frajdy niż samotna gra przed monitorem komputera.

Teraz fundacja wpadła na kolejny pomysł i organizuje warsztaty modelarskie. Projekt "Pilnikiem i pędzlem'' to cykl warsztatów modelarskich dla dzieci i młodzieży, który zakłada bezpłatne zajęcia w 36 klasach szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu olsztyńskiego.

Do projektu zgłaszać się mogą wszystkie chętne placówki oświatowe, przy czym w związku z tym, że liczba warsztatów jest ograniczona, wprowadzona zostaje zasada: która szkoła zgłosi się pierwsza, ta może liczyć na wzięcie udziału w projekcie (maksymalnie trzy 25-osobowe grupy z jednej gminy).

Warsztaty będą odbywać się w czerwcu, wrześniu i październiku w placówkach, które zgłoszą chęć udziału w projekcie.

Zajęcia będą obejmować zarówno podstawy pracy z modelami, opanowanie podstawowych technik malarskich z nauką posługiwania się farbami specjalistycznymi, jak i przygotowanie finalne modelu. Podsumowaniem projektu będzie konkurs modelarski, połączony z wystawą pokonkursową, która odbędzie się w lokalu fundacji przy ul. Kołobrzeskiej 30 w Olsztynie.

- Modelarstwo jest dziedziną interdyscyplinarną, wpływającą na rozwój ogólny człowieka, wspomagającą kształtowanie osobowości. Jako specyficzna dziedzina kultury i nauki, modelarstwo powoduje rozwój zdolności manualnych, uczy cierpliwości, odpowiedzialności, kreatywności, a także wzbogaca wiedzę teoretyczną przede wszystkim w zakresie historii i techniki oraz praktyczną - uczy podstaw aerodynamiki, mechaniki lotu, posługiwania się narzędziami, obróbki materiałów, rysunku technicznego. Modelarstwo rozwija zatem niezwykle szeroki wachlarz umiejętności, a co szczególnie istotne, uczy współpracy w zespole – informują organizatorzy projektu.

Co ważne, szkoły nie ponoszą żadnych kosztów związanych z uczestnictwem ich uczniów w projekcie, gdyż projekt zyskał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Edukacja kulturalna”.

Zainteresowane szkoły mogą zgłaszać chęć udziału w projekcie pod numerem telefonu: 608 689 782 lub na adres mailowy fundacji: [email protected].

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl