- Całym sercem popieramy działania organizacji ekologicznej WWF. Symboliczne 60 minut nie zmieni naszych codziennych nawyków, ale niech będzie to impuls do wyrobienia w sobie proekologicznych nawyków – mówi Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna.
- Podobnie jak w latach ubiegłych, zgasną iluminacje najbardziej spektakularnych obiektów w mieście - mówi Karol Więckowski, doradca Prezydenta ds. infrastruktury i gospodarki elektroenergetycznej.
Na godzinę zostanie wyłączone oświetlenie Ratusza, Placu Jana Pawła II, Kościoła Serca Jezusowego, Kościóła św. Józefa oraz Parafii Matki Boskiej Różańcowej na Dajtkach. Po raz pierwszy ''zgaśnie'' także Wysoka Brama oraz Obserwatorium Astronomiczne.
W 2011 roku światła zgasiły setki milionów ludzi w ponad 5 200 miast, w 135 krajach na wszystkich kontynentach. W ciemności pogrążyły się ikony architektury z całego świata: Wieża Eiffla w Paryżu, Opera w Sydney, Brama Brandenburska w Niemczech, piramidy w Egipcie, Zakazane Miasto w Chinach. W tym roku, obok największych miast i ikon architektury z całego świata przyłączyło się już 40 miast w Polsce, wśród nich: Warszawa, Poznań, Kalisz, Kraków, Zielona Góra, Katowice, Wrocław, Opole, Częstochowa, Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Koszalin, Szczecin, Olsztyn, Elbląg, Mława, Grodzisk Mazowiecki, Płock, Pruszków, Luboń, Nowy Sącz, Gorzów Wielkopolski, Białystok, Dąbrowa Górnicza, Racibórz, Będzin, Wałbrzych, Ostrowiec Świętokrzyski, Rzeszów, Malbork, Gniewino, Starogard Gdański, Chełmno, Grudziądz, Barcin, Trzebiatów, Dobre Miasto i Pruszcz Gdański.
Komentarze (1)
Dodaj swój komentarz