W ubiegłym roku w ratuszu spotkali się dyrektor zarządu dróg, zarządu zieleni oraz targowisk miejskich. Nie zabrakło również wojewódzkiego i miejskiego konserwatora zabytków. Marcelina Chodyniecka-Kuberska przedstawiła im szczegóły programu estetyzacji miasta i meblowania miejskiego. To wtedy zapadła decyzja o podziale miasta na strefy, w których pojawić się będzie konkretna kolorystyka i rodzaj małej architektury.
Na ustaleniach się nie skończyło. Jak zapewnia Marcelina Chodyniecka-Kuberska wciąż powstaje olsztyński katalog mebli miejskich, który zbiera typy obiektów i przyporządkowuje je do danych przestrzeni, ulic i stref.
- Dzięki temu skatalogowaniu używanych typów obiektów będzie nam łatwiej uporządkowywać meble w obrębie danych ulic, dawać wytyczne dla inwestycji i remontów - informuje użytkowników platformy konsultacji społecznych, Chodyniecka-Kuberska.
Pierwsze efekty tego projektu już są. W katalogu znajdują się już nowe śródmiejskie, grafitowe śmietniki, które od jakiegoś czasu zdobią miasto, czy stojaki rowerowe, które ustawiono w centrum.
Efektem meblowania miejskiego zgodnie z projektem są również nowe ławki dla Starego Miasta, które postawiono na Placu Jedności Słowiańskiej, czy ławki z Placu Jana Pawła, które mają być dedykowane Alei M.J. Piłsudskiego.
W katalogu już znalazły się meble, których lokalizację przypisano dla otoczenia Jeziora Długiego, leśne tablice informacyjne czy typy słupków, barierek i stojaków rowerowych dla strefy historycznej.
- Katalog będzie tworzony w trybie ciągłym i nieustającym – dodaje Chodyniecka-Kuberska.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz