Rysunek znaczka przedstawia astronoma według wizji Marcellego Baciarellego (1731-1818), z godłem Polski. Wizerunek Kopernika umieszczony jest w owalu ozdobionym liśćmi laurowymi i ujęty dwiema kolumnami. Wartości znaczków to 1000 i 5000 marek polskich. Dla porównania – w 1923 r. pół chleba kosztowało 600 marek polskich.
Znaczki zostały wydrukowane przez Państwowe Zakłady Graficzne w Warszawie, w nakładzie 20 mln sztuk, w kolorach określonych w katalogu filatelistycznym jako ciemnoniebieski i karminowoczerwony.
Portret z wizerunkiem słynnego astronoma znajduje się w epitafium w bazylice we Fromborku. W niedzielę znaczek zostanie wprowadzony do obiegu.
- Oprócz emisji tego znaczka, Poczta Polska planuje wydanie jeszcze jednego znaczka poświęconego Mikołajowi Kopernikowi oraz kartę pocztową z wizerunkiem naszego uczonego – powiedział podczas prezentacji znaczka prezes Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski.
Przypomnijmy, że 9 lutego Narodowy bank Polski planuje wyemitować banknot z wizerunkiem Mikołaja Kopernika o nominale 20 zł oraz srebrną monetę o nominale 50 zł, o czym informowaliśmy w artykule: NBP wyemituje banknot kolekcjonerski z wizerunkiem Mikołaja Kopernika.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz