Olek urodził się jako 650-gramowe maleństwo, które już na starcie musiało zmierzyć się z szeregiem nękających go schorzeń. Retinopatia wcześniacza, wzmożone napięcie mięśniowe, opóźniony rozwój psychoruchowy – to tylko część z nich. Jego życie to długie kolejki do lekarzy, głośne szpitale i nieustanna rehabilitacja.
Olek jest tylko częścią tej wielkiej, fundacyjnej historii o niezawinionym cierpieniu i niesprawiedliwym losie. Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” ma pod opieką ponad 500 chorych i niepełnosprawnych dzieci z całych Warmii i Mazur. Wiele z nich urodziło się przedwcześnie, inne zachorowały później. Ale nie to jest najważniejsze - najważniejsze jest to, że wszystkie te maluchy potrzebują wsparcia.
- Dzięki pomocy ludzi o dobrych sercach, nasi mali podopieczni mogą zacząć samodzielnie chodzić, odstawią swoje sondy pokarmowe lub, tak zwyczajnie, mogą pójść do przedszkola. Trwają zmagania o jak największą samodzielność - mówi Iwona Żochowska-Jabłońska dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.
Fundacja przygotowała instrukcję jak rozliczyć PIT i przekazać 1,5 proc. podatku na wsparcie podopiecznych. Proszą o "pamięć o chorych maluchach z Warmii i Mazur". Dyrektor zarządzająca fundacji dodaje, że każdy, kto zdecyduje się przekazać półtora procent podatku, stanie się częścią wielkich zmian w życiach setek podopiecznych.
Instrukcja znajduje się na stronie fundacji pod adresem https://www.przyszloscdladzieci.org/twoj-1-procent/.
- Możliwość przekazania półtora procent podatku to przywilej, który ma wielką moc pomagania. Wystarczy niewielki wysiłek, aby podarować komuś szanse na lepsze jutro, a nawet uratować życie. Wystarczy wskazać w dorocznym rozliczeniu numer KRS 0000148747 - mówi natomiast Jarosław Tokarczyk prezes fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. - Razem możemy robić rzeczy ważne i wielkie. Mali podopieczni Fundacji to nasi sąsiedzi, koleżanki i koledzy naszych dzieci. Wspierać ich to jak pomagać najbliższym.
Każda osoba, której zmiany podatkowe nie pozwalają już na przekazanie swojego 1,5%, jeśli wciąż chce pomagać dzieciom, może zostać stałym Darczyńcą lub wpłacić darowiznę: www.przyszloscdladzieci.org/wplac/.
Historie dzieci oraz informacje w jaki sposób półtora procent podatku im pomaga, opisane są na stronie fundacji.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz