- Podczas rozmów z mieszkańcami naszego regionu zauważamy, że wiele osób ceni sprawy duchowe, dlatego też każdego roku, zapraszamy innych, by przyłączyli się do nas w upamiętnianiu śmierci Jezusa Chrystusa - mówi rzecznik Świadków Jehowy na region podlaski i warmińsko-mazurski, Michał Bohuszewicz. - Chcielibyśmy zaprosić na to ważne wydarzenie jak największą liczbę mieszkańców naszej lokalnej społeczności. Każdy jest mile widzianym gościem.
Jak wygląda Pamiątka śmierci Jezusa? Podczas uroczystości zostanie wygłoszone przemówienie, które wyjaśni, dlaczego Jezus umarł, jakie znaczenie jego śmierć ma dla każdego człowieka i jak cała ludzkość korzysta z Jego ofiary. W tym roku, w samej w Polsce uroczystość Pamiątki odbędzie się w setkach miejsc - i co interesujące - aż w 13 językach. W Olsztynie, Świadkowie Jehowy i przybyli goście spotkają się o godz. 19:15 m.in. w Sali Królestwa przy ul. Borowej 7.
Program wszędzie będzie taki sam i potrwa około godziny. Więcej informacji o tym, jak Świadkowie Jehowy obchodzą Wieczerzę Pańską oraz pełną listę lokalizacji tego wydarzenia, można znaleźć w zaproszeniu dostępnym online na oficjalnej stronie organizacji (jw.org).
Uroczystość pamiątki jest obchodzona w zborach Świadków Jehowy od 1874 roku.
Wykład biblijny podczas Pamiątki w Auditorium Maximum w Olsztynie (15 kwietnia 2022)
W 239 krajach świata jest ponad 9 milionów Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tysięcy zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tysięcy wyznawców.
Na Warmii i Mazurach znajduje się obecnie 47 zborów, w tym cztery grupy języka migowego i jedna grupa angielskojęzyczna.
Aktualnie w Olsztynie znajduje się siedem zborów Świadków Jehowy, do których na cotygodniowe zebrania uczęszcza ponad tysiąc osób. Wierni spotykają się w dwóch Salach Królestwa: od 1994 roku przy ulicy Traugutta 12 oraz od 2007 roku także przy ulicy Borowej 7. Wcześniej, bowiem od 1988 roku Świadkowie Jehowy spotykali się jedynie w Sali Królestwa przy ul. Bałtyckiej 142 na olsztyńskim Gutkowie. Służyła ona Świadkom do 2012 roku.
* * *
Czytaj również:
Ponad 3,1 tys. obecnych i 19 ochrzczonych podczas kongresu Świadków Jehowy w Olsztynie [ZDJĘCIA]
Dziś Świadkowie Jehowy mają jedyne święto. Pamiątka śmierci Jezusa Chrystusa
* * *
Kim są Świadkowie Jehowy?
Świadkowie Jehowy to chrześcijanie, którzy oddają cześć Bogu Jehowie (osobiste imię Boga zostało wyjawione w Biblii). Chcąc naśladować Jezusa Chrystusa, dobrowolnie uczestniczą w działalności ewangelizacyjnej, poprzez którą promują edukację biblijną, głównie w celu przekazywania dobrej nowiny o Królestwie Bożym, prawdziwym rządzie. Przez całe życie czytają Biblię i starają się żyć zgodnie z jej zasadami – Księga Izajasza 43:10-12; 1 List apostoła Piotra 2:12.
Dlaczego Świadkowie Jehowy głoszą od domu do domu?
Jezus polecił swoim naśladowcom: „Pozyskujcie uczniów wśród ludzi ze wszystkich narodów” (Ewangelia wg Mateusza 28:19, 20). Kiedy wysyłał do tej działalności swoich pierwszych uczniów, powiedział, żeby odwiedzali ludzi w ich domach (Ewangelia wg Mateusza 10:7, 11-13). Po jego śmierci chrześcijanie w I wieku kontynuowali to dzieło, głosząc „publicznie i od domu do domu” (Dzieje Apostolskie 5:42; 20:20). Trzymają się tego wzorca i przekonują, że głoszenie od domu do domu jest skutecznym sposobem docierania do ludzi.
Czy Świadkowie Jehowy przymuszają innych do zmiany religii?
Nie, nie postępują w taki sposób. W ich głównym czasopiśmie, Strażnicy, oświadczono: „Zmuszanie kogoś do zmiany religii jest złe”. Unikają więc takiej postawy z następujących powodów:
* Jezus nigdy nie wywierał na ludzi presji, by przyjęli głoszone przez niego orędzie. Wiedział, że zareaguje na nie stosunkowo niewiele osób (Ewangelia wg Mateusza 7:13, 14). Kiedy niektórzy uczniowie zgorszyli się tym, co powiedział, pozwolił im odejść i nie zatrzymywał ich za wszelką cenę (Ewangelia wg Jana 6:60-62, 66-68).
* Swoich naśladowców Jezus uczył, żeby nikomu nie narzucali własnych wierzeń. Zamiast nalegać, by inni przyjęli dobrą nowinę o Królestwie wbrew swej woli, uczniowie mieli wyszukiwać tych, którzy chętnie by jej słuchali (Ewangelia wg Mateusza 10:7, 11-14)
* Wymuszona zmiana religii nie ma sensu, ponieważ dla Boga liczy się tylko oddanie płynące z serca (Księga Powtórzonego Prawa 6:4, 5; Ewangelia wg Mateusza 22:37, 38).
Komentarze (12)
Dodaj swój komentarz