Założeniem Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego jest zachęcenie mieszkańców do aktywności. To oni powinni zdecydować, co jest potrzebne w ich otoczeniu i przygotować propozycję takiego zadania. Podstawowym wymaganiem jest ogólnodostępność. Ważne zatem, aby z efektów proponowanej realizacji mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy.
Od 1 kwietnia do 4 czerwca można zgłaszać wnioski z propozycjami projektów. Od tego roku można je składać również internetowo, poprzez stronę www.glosujobo.olsztyn.eu
- Przed złożeniem wniosku warto swoje propozycje przedstawić znajomym, sąsiadom czy mieszkańcom osiedla - mówi dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderską. - Kolejnym etapem po weryfikacji wniosków, będzie głosowanie. Zachęcamy do wyrażania swojej opinii poprzez stronę internetową. Można też będzie wypełnić tradycyjną kartę do głosowania. Zwycięskie projekty poznany w październiku. Nad prawidłowym przebiegiem działań związanych z realizacją Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego czuwać będzie Zespół Koordynujący.
W poprzednim roku złożono 172 wnioski, na które oddano ponad 25 tys. głosów. Do końca 2017 roku zrealizowanych zostanie 27 inwestycji osiedlowych i 4 zintegrowane.
Wśród nich kolejny etap rewitalizacji zabytkowego Parku Jakubowo.
Ale Olsztyński Budżet Obywatelski to nie tylko projekty inwestycyjne. Jednym z pomysłów mieszkańców był Rap Festiwal (w tym roku będzie II edycja imprezy). Koncert gwiazd polskiej sceny hip-hopowej w olsztyńskim amfiteatrze odbył się we wrześniu 2016 r. Nie zabrakło też warsztatów deskorolkowych, tzw. bitwy freestyle’owa i jamu tanecznego.
Teraz olsztyńskie przedsięwzięcie konkuruje z innymi projektami o miano najlepszego zgłoszonego lub zrealizowanego w Polsce przy okazji samorządowych budżetów obywatelskich. Zachęcamy do głosowania na olsztyński Rap Festiwal.
[więcej o OBO 2018: strona internetowa Facebook]
Wnioski prosimy składać na stronie www.glosujobo.olsztyn.eu
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz