W treści listu zauważyć można szereg błędów gramatycznych oraz ortograficznych. W wielu wyrazach brakuje polskich znaków i nie sposób nie odnieść wrażenia, że tekst został nieudolnie przetłumaczony przy pomocy translatora. Autor listu stara się przekonać adresata, że jest bardzo dalekim krewnym bogatego biznesmena, który zginął wraz z rodziną w katastrofie lotniczej i ten, kto obiera e-maila jest jedynym spadkobiercą milionera.
Najpierw, aby rozpocząć procedurę spadkową należy przesłać zwrotnie swoje dane osobowe: imię, nazwisko, adres, nr telefonu kontaktowego. W miarę rozwoju sytuacji konieczne jest dokonanie wpłat na poczet pojawiających się sukcesywnie kosztów. W efekcie, rzekomy spadkobierca nie otrzymuje spadku, a ponosi wyłącznie koszty. Jest to przykład typowego oszustwa nigeryjskiego.
Zwłaszcza w okresie świątecznym tego typu okazje pojawiają się w Internecie. Policjanci przestrzegają przed angażowaniem się w tego typu korespondencję. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zgłośmy się do funkcjonariuszy.
Nie dajmy się więc oszukiwać – bo łatwe pieniądze i super okazje to jedna z metod, które wykorzystywane są przez przestępców.
Komentarze (2)
Dodaj swój komentarz