Dziś jest: 22.11.2024
Imieniny: Cecylii, Stefana
Data dodania: 2017-07-05 10:03

Iwona Starczewska

Druga edycja Slow Life Music Festiwal zatraciła ducha?

Druga edycja Slow Life Music Festiwal zatraciła ducha?
Slow Life Music Festiwal 2016
Fot. archiwum Olsztyn.com.pl

Przed nami druga edycja Slow Life Music Festiwal, wydarzenia którego celem jest promocja niespiesznego trybu życia przy dźwiękach dobrej muzyki w wykonaniu obiecujących singer-songwriterów. Festiwal miał też niejako zdjąć z piedestału wykonawców i pokazać, że festiwalowe granie może także odbywać się w plenerze naszego ''miasta ogrodu''. Tak było w pierwszej edycji wydarzenia. Druga zaś, wraca ponownie do amfiteatru i nie oferuje już dwudniowego grania w plenerze połączonego ze spotkaniami z artystami.  

reklama

Idea Slow Life Music Festival powstała w ubiegłym roku z inicjatywy znanego blogera muzycznego prowadzącego projekt ''Brodata muzyka''. Znalazł on wspólny język z ówczesną dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Agnieszką Kołodyńską i wspólnie stworzyli festiwal, który oprócz dobrej muzyki na żywo, miał promować powolny styl życia, dobre jedzenie i odpoczynek na łonie natury. Do tego festiwal ''wyszedł'' z murów amfiteatru, by skrócić dystans pomiędzy artystami a publicznością. Dlatego festiwalowych artystów można było spotkać nie tylko na scenie amfiteatru podczas wieczornych koncertów, ale również w Parku Centralnym, przy skwerze obok Cudnych Manowców, w olsztyńskich pubach, czy na scenie kameralnej przy SARP-ie.

Wydarzenie w ubiegłym roku trwało dwa dni. W tym roku idea festiwalu została podtrzymana – postawiono na dobrą muzykę młodych singer-songwriterów, jednak zatracony został duch przełamywania sztywnych, koncertowych ram. Impreza odbędzie się w całości na deskach olsztyńskiego amfiteatru i potrwa tylko jeden dzień (9 lipca).

Od godziny 17.00 zaplanowano występy:

Daniel Spaleniak jest 24-letnim artystą pochodzącym z Łodzi, bezpośrednio związanym z muzyką od urodzenia. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory, wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku, w związku z czym jego utwory można usłyszeć w takich serialach jak The Path, Shut Eye, czy w popularnej produkcji Elementary.

Henry David’s GUN to twór z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Artyści pozostają w nim wierni czemuś co można by było określić „analogowo-akustycznym” podejściem do muzyki.

MaJLo, czyli Maciej Milewski to wokalista, multiinstrumentalista i producent pochodzący z Gdańska. Zadebiutował w 2015 swoją EP pt. „Reverse”. Artysta zwinnie lawiruje pomiędzy elektroniką i nieco melancholijnym indie, okraszając wszystko subtelnym wokalem. Rezultatem tego jest wypracowane osobiste i alternatywne brzmienie.

Buslav – multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Mając wieloletnie oraz międzynarodowe doświadczenie jako muzyk sesyjny (m.in. członek house-bandu Cheryl Pepsii Riley w Vilage Underground w NYC) postanowił wydać swój pierwszy album solowy. Prostota formy prowadzi tu bezpośrednio do istoty poruszanych treści. Buslav to projekt odwagi przekroczenia osobistych granic. To opowieść o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach – ujętych w dźwięki.

Bilety w cenie 30 zł do kupienia w MOK-u.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl