Dzięki współpracy Olsztyna z okolicznymi samorządami zrealizowanych ma zostać 12 zadań.
- Miejski Obszar Funkcjonalny Olsztyna, czyli Olsztyn i graniczące z nim gminy to organizm, który nie tylko żyje, ale i ma się coraz lepiej. Efekty współpracy są coraz bardziej wymierne. Do inwestycji drogowych i związanych z bezpieczeństwem doszła kolejna - w dobrą wodę – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.
Projekt obejmuje między innymi budowę kolektora sanitarnego i sieci kanalizacji sanitarnej w Olsztynie (3,78 km), renowację kolektora w Olsztynie (0,23 km), budowę sieci wodociągowej w Olsztynie oraz w gminie Dywity (10,54 km), przebudowę sieci wodociągowej w gminie Dywity (1,97 km) oraz wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania sieciami wodno-kanalizacyjnymi. W ramach wspólnych inwestycji rozbudowana ma zostać również Stacja Uzdatniania Wody w Sząbruku oraz budowa punktu zrzutu nieczystości w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków Łyna w Olsztynie.
Zadowolenia z dotacji na wspólny projekt nie kryje wójt gminy Dywity. Inwestycja oznacza bowiem, że największe miejscowości gminy, a więc Dywity, Różnowo, Ługwałd, Brąswałd i Redykajny zostaną już wkrótce przełączone na dobrą jakościowo wodę z Olsztyna.
- Będzie to możliwe dzięki budowie magistrali wodociągowej z Olsztyna do granic Gminy Dywity na rzece Wadąg, którą zrealizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie oraz budowie przez Gminę Dywity wodociągów od rzeki Wadąg do Osiedla Sterowców i dalej do Dywit, Różnowa i Ługwałdu - mówił wójt gminy Dywity, Jacek Szydło.
Wartość całego projektu to ponad 80 milionów, a dofinansowanie z NFOŚiGW wynosi ponad 41 milionów.
Komentarze (3)
Dodaj swój komentarz