Szukanie najlepszego kredytu to trudne zadanie. Czy można znaleźć kredyt, który jest jednocześnie tani i dobry? Z pewnością można, jednak wymaga to poświęcenia sporej ilości czasu i porównania wielu ofert. Można jednak zrezygnować ze skomplikowanych poszukiwań i skorzystać z wiedzy ekspertów badających rynek finansowy, zapoznać się z rankingami kredytów oraz recenzjami na portalu https://loando.pl/. Każdemu kredytobiorcy zależy by kredyt był tani - z niskim oprocentowaniem, wygodny w spłacaniu - niskie raty i prosty w uzyskaniu - minimum formalności. Sytuacją idealną byłby kredyt za darmo, niestety nie ma możliwości uzyskania kredytu bankowego bez ponoszenia kosztów.
Często najlepszą ofertę może zaproponować bank, w którym posiadamy konto osobiste. Z pewnością taki kredyt będzie wymagał przejścia przez procedurę kredytową, jednak formalności zostaną ograniczone do minimum, a kredyt dostaniemy niemal od ręki. Taki kredyt można otrzymać całkowicie online - wystarczy zalogować się do bankowości internetowej i złożyć wniosek.
Od czego zależy wysokość kosztów kredytowych?
Na całkowity koszt kredytu składają się koszty odsetkowe i pozaodsetkowe. Odsetki to podstawowy koszt, są one naliczane od pożyczonej kwoty w skali roku. Znaczenie ma również prowizja za czynności przygotowywacze, skorzystanie z pakietów usług dodatkowych np. ubezpieczeń, zmiany terminu płatności, opłaty za opóźnienia w spłacie oraz wiele więcej. Wszystkie koszty kredytu można opisać jednym wskaźnikiem RRSO - Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.
Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze kredytu? Przede wszystkim najpierw warto określić swoje dokładne potrzeby kredytowe: jaką kwotę chcemy pożyczyć i na jaki czas. Następnie warto skorzystać z kalkulatora kredytowego wybierając kwotę i okres kredytowania. Tym samym poznamy prognozowane koszty kredytu i wysokość kolejnych rat. Przy ocenianiu ofert o takich samych parametrach kredytowych warto zwrócić uwagę na wskaźnik RRSO, który pokazuje ile wyniosą koszty kredytowania w skali roku.
Gdzie jeszcze można znaleźć najlepszy kredyt? Równie dobrą metodą będzie zapoznanie się z przygotowanym przez specjalistów porównaniem ofert kredytowych. Przykładowo, ofertę kredytów online do kwoty 10 000 zł z dokładnym zestawieniem kosztów znajdziemy pod tym adresem: https://loando.pl/wpis/kredyt-10-tys-gdzie-zlozyc-wniosek. Należy pamiętać, że banki indywidualnie oceniają możliwości konsumentów i koszty mogą się znacznie różnić od tych wskazanych przez kalkulator lub w zestawieniu ekspertów.
Rodzaje kredytów - na co można przeznaczyć pieniądze?
Kredyty mogą być udzielane na różne cele. Najbardziej popularne kredyty gotówkowe udzielane są na dowolny cel, co oznacza, że nie trzeba informować banku o tym jak wykorzystamy pieniądze. Na rynku finansowym znajdziemy jednak kredyty, które są udzielane w konkretnym celu: kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy, kredyt konsolidacyjny czy kredyty preferencyjne.
Kredyty na konkretny cel to oferta objęta korzystniejszym oprocentowaniem. Warto rozważyć podjęcie kredytu celowego w zastępstwie do gotówkowego, który i tak zostałby przeznaczony na ten sam cel.
Na co zwrócić uwagę wybierając bank?
Decydując się na podjęcie kredytu bankowego warto korzystać z usług największych banków. Jest to pewność otrzymania oferty na dobrych warunkach i najmniejsze ryzyko oszustwa. Jeśli znajdziemy podejrzaną ofertę kredytu z banku, którego nie znamy, warto sprawdzić czy jest on zarejestrowany w KNF. Listę banków działający na terenie Polski znajdziemy pod tym linkiem: https://www.knf.gov.pl/podmioty/Podmioty_sektora_bankowego.
Sprawdzenie firmy/banku powinno poprzedzać każdą transakcję jaką nawiążemy z instytucją. Niezależnie od tego czy to jest kredyt, konto osobiste czy lokata oszczędnościowa, należy zweryfikować bank i zapoznać się z ostrzeżeniami Komisji Nadzoru Finansowego. Za przestrogę może posłużyć przykład Amber Gold - przedsiębiorstwo, które oferowało szybki zysk na inwestycjach w złoto, srebro i platynę bez zezwolenia KNF na wykonywanie czynności bankowych, a okazało się być piramidą finansową, której działania spowodowały starty w wysokości 851 mln zł.
Materiał Partnera
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz