Żeglarstwo, windsurfing, rajdy rowerowe, spacery wodne, smocze łodzie, treningi biegowe, kolarstwo górskie i pumptrack, pływanie, rajdy na orientację, nordic walking, jazda konna, joga czy pilates. Zajęcia z tych i wielu innych dyscyplin będą towarzyszyć ósmej edycji projektu Olsztyn Aktywnie od wiosny do jesieni. Celem projektu jest połączenie strategii promocyjnej miasta – ogrodu oraz miejsca przyjaznego aktywnemu spędzaniu czasu przez cały rok z jednoczesnym poznawaniem walorów krajoznawczych i elementów dziedzictwa historycznego. Do tego istotne jest wyciągnięcie olsztynian z domów, by wolny czas spędzali aktywnie i rodzinnie korzystając z darmowych zajęć zorganizowanych w ramach projektu.
W tym roku nie brakuje nowości dla uczestników. Ciekawie zapowiada się geocaching. Co to takiego?
Geocaching to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu skrytek umieszczonych w terenie przez użytkowników GPS. Współrzędne do skrytek wraz z ich opisem umieszczone są na portalach keszerskich, z których najpopularniejsze są opencaching.pl i geocaching.com. Szukajcie naszych keszy na tych portalach pod nazwą Aktywny Olsztyn.
Wystarczy zalogować się na jednym z portali i wyszukać skrytki (kesze) z okolic Olsztyna. Każda ze skrytek ma na portalu opis miejsca ukrycia oraz współrzędne, które kierują do tego miejsca. Jeżeli korzystasz z urządzenia GPS bądź telefonu z wbudowanym GPS możesz ściagnąć współrzędne z internetu na urządzenie.
W każdej skrytce znajduje się tzw logbook czyli dziennik znalezień. Należy wpisać się do logbooka, a potem zarejestrować znalezienie skrzynki na portalu. Dopiero ten krok jest potwierdzeniem zdobycia skrytki.
Pierwsza edycja poszukiwań będzie ograniczona czasowo od* 10 do 25 czerwca*,liczy się data zalogowania znalezionego kesza. Druga edycja zacznie się *26 sierpnia i potrwa do 10 września* i to jest końcowy termin logowania znalezień tej edycji.
Kesze będą lokowane na olsztyńskich szlakach turystycznych: czarnym,rozpoczynającym się pod Wysoką Bramą, biegnącym wzdłuż Jeziora Krzywego i kończącym się w Dajtkach, niebieskim z Jakubowa przechodzącym przez las miejski i kończącym się na ul. Bałtyckiej, oraz żółtym wychodzącym z Jakubowa a kończącym się przy byłym Sanatorium na ulicy Jagiellońskiej.
Osoby, które zalogują wszystkie kesze danej edycji otrzymają certyfikaty 23 września 2017 roku na Zlocie Olsztyńskich Turystów „Zadyszka” w Iławie.
10.06.2017 (Całodzienne) - 25.06.2017 (Całodzienne)
26.08.2017 (Całodzienne) - 10.09.2017 (Całodzienne)
Pełen program zajęć w ramach projektu Olsztyn Aktywnie można znaleźć na stronie projektu->
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz