Prawie 30 milionów złotych kosztowała realizacja projektu modernizacji i zagospodarowania terenów Pól Grunwaldzkich dla potrzeb turystyki.
Powstał już budynek recepcji wraz z parkingiem na 47 samochodów oraz miejsce widowiskowe dla 900 osób. Utworzono również nowoczesne pole namiotowe z prysznicami i kuchnią. Projekt objął także gruntowną konserwację i remont amfiteatru. Całość przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Planowany jest już kolejny etap prac. Zakłada on budowę nowoczesnego muzeum. Po przejęciu dodatkowej powierzchni (około 37 hektarów) powstanie punkt widokowy oraz ścieżki edukacyjne. W muzeum, prócz powierzchni wystawienniczej, będzie można znaleźć także dwie salki edukacyjno-konferencyjne, pracownie muzealne oraz wszystkie niezbędne urządzenia i pomieszczenia recepcyjne dla turystów - w tym restaurację.
Przypomnijmy, że główne uroczystości odbędą się 15 i 17 lipca. 15 lipca na Pola Grunwaldzkie przyjadą politycy: prezydenci i premierzy, a także Wieki Mistrz Zakonu Krzyżackiego bp Bruno Platter. 17 lipca odbędzie się inscenizacja bitwy z udziałem ponad dwóch tysięcy rycerzy z Polski i Europy. Inscenizację obejrzy nawet 120 tysięcy osób.
Dołączamy również mapę Pól Grunwaldzkich, która przyda się każdemu, kto zamierza śledzić uroczystości na żywo.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz