Stabilna dieta - psy to lubią
Jedna z ważniejszych zasad mówi, że psy nie wymagają urozmaiconej diety, więc nie martwmy się, jeśli miskę naszego kochanego czworonoga napełniamy tym samym jedzeniem. Jak przekonują eksperci, psia dieta powinna być po prostu stabilna. Jeśli nasz pupil codziennie dostaje posiłki z wartościowych składników, w odpowiednich proporcjach czuje się najlepiej, nagłe zaś zmiany mogą powodować u niego problemy, na przykład biegunki.
Pełnoporcjowa karma, czyli?
Co równie istotne, karma dla psa powinna być pełnoporcjowa, co oznacza, że jest kompletna i zbilansowana. Dostarcza więc wszystko, co potrzebne psiakowi do zdrowego i szczęśliwego życia. Są w niej najważniejsze składniki odżywcze - białka, tłuszcze, witaminy i minerały. Ważne też, by składniki były podawane w odpowiednich proporcjach. Poza tym musi być strawna (a więc w pełni przyswojona przez pupila), bezpieczna pod względem chemicznym i mikrobiologicznym (żadnych składników szkodliwych) i oczywiście smaczna, aby nas psiak zajadał ją z apetytem.
Cechy psa a dobór pożywienia
Pamiętajmy też, że każdy pies jest ma inne potrzeby, co wynika z wielu czynników: wieku, wielkości i masy ciała, indywidualnych predyspozycji. Ciężko więc wskazać uniwersalne rozwiązanie, nie biorąc pod uwagę tych parametrów. Jednym z ważniejszych kwestii jest to, ile nasz pupil ma lat, ponieważ potrzeby żywieniowe psów zmieniają się z wiekiem, przykładowo szczenię musi dostawać całkiem inną karmę niż dorosły czworonóg.
Ogromne znaczenie ma też jego wielkość oraz masa ciała. Przecież maleńki chihuahua nie będzie tak samo karmiony, jak owczarek niemiecki. Poza tym zwracajmy uwagę na to, w jakim stopniu nasz pies jest aktywny fizycznie. Istotne są również jego indywidualne potrzeby (choroby, laktacja, zaburzenia wagi itp.) oraz indywidualne preferencje. Mimo że psy nie mają ogromnych wymagań, co do jedzenia, to pewne upodobania zawsze występują. Dobrze więc o nich pamiętać i zapewnić pupilowi to, co lubi.
Oferowane karmy dla psów zapewniają naszym pupilom wszystko, co potrzebne do rozwoju. Żeby jednak tak było, wybierajmy wartościowe produkty.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz