Prawe 200 funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego, grupy realizacyjnej Ministerstwa Finansów oraz policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu rano, 13 listopada, pojawiło się jednocześnie w ponad 20 miejscach na terenie województw mazowieckiego, śląskiego i dolnośląskiego. Były to domy prywatne, siedziby firm, biura rachunkowe. Efekt – 12 osób zatrzymanych. Zarzut – działanie w zorganizowanej grupie, dokonującej oszustw w sferze obrotu paliwami
Członkowie grupy podejrzani są o wprowadzanie do obrotu paliw bez opłaconego podatku od towarów i usług, opłaty paliwowej i akcyzy przy wykorzystaniu działalności kilku firm. Takie działanie, od 2015 roku do dziś, naraziło Skarb Państwa na straty ok. 25 mln złotych.
Nielegalną grupę wykryli funkcjonariusze olsztyńskiego KAS oraz policji z Radomia. Połączono siły, tak w śledztwie jak i przy działaniach skierowanych na zlikwidowanie grupy przestępczej. Śledztwo prowadzono pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.
Poza zatrzymaniem osób zabezpieczono też majątek, wartości ponad 1,5 mln. zł., w tym luksusowe samochody, biżuterię i zegarki (jeden o wartości 110 tys. zł wskazanej na paragonie) skuter wodny a nawet torbę ze złotem i platyną wycenionymi na blisko 500 tys. złotych. W trakcie tych działań znaleziono też kradzionego luksusowego mercedesa klasy CLS oraz skład wyrobów (torebki, buty, ubrania) z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.
W środę 15 listopada zatrzymani zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Siedlcach. Siedmiu z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Grozi im do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz