Imieniny: Marka, Tymona, Wacława
Data dodania: 2017-08-30 09:28

sm

Kolejne sukcesy lekkoatletek z Dywit

Worek z medalami przywiozły z XX Ogólnopolskiej Olimpiady LZS zawodniczki GUKS Asy Dywity! Alicja Potasznik zdobyła złoto w biegu na 100 i srebro na 200 metrów w kategorii U18. Jej starsza siostra, Paulina – zdobyła z kolei dwa brązowe krążki w biegach na 100 i 200 metrów w kategorii U20.

To był wspaniały lekkoatletyczny weekend dla sportowców z Dywit w Spale. Na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie LZS zawodniczki Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Asy Dywity zdobyły aż 5 medali - cztery indywidualne i jeden w sztafecie.

- Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, choć nie przygotowywaliśmy się jakoś specjalnie pod zawody w Spale – mówi Szymon Niestatek, trener GUKS Asy Dywity. - Po okresie wakacyjnym odbyliśmy po siedem, osiem treningów i wyruszyliśmy do Spały.

Przerwa wakacyjna najwyraźniej dobrze wpłynęła na formę lekkoatletów z Dywit, bo osiągane wyniki zaowocowały medalami.

Alicja Potasznik, młodsza z sióstr zdobyła złoto na 100 metrów i srebro na 200 metrów w kategorii U18, jej starsza siostra Paulina dwa brązy w biegach na 100 i 200 metrów w kategorii U20.

Dodatkowo siostry Potasznik oraz ich koleżanka klubowa Iza Jatkiewicz wspomagane Patrycją Adamczyk z Pasłęka wywalczyły brąz dla reprezentacji województwa w sztafecie 4x400 metrów.

- W sztafecie pobiegła ciekawa drużyna, bo wystąpiły w niej wieloboistka, skoczkini w dal i dwie sprinterki – mówi Szymon Niestatek. - Kto choć raz przebiegł 400 metrów ten wie, że to nie taka prosta sprawa. Emocje były ogromne, a dziewczyny dzielnie walczyły, dały z siebie przysłowiowego maxa i dzięki temu brązowe medale powędrowały do reprezentacji naszego regionu.

Warto podkreślić, że piąte miejsce w skoku w dal na olimpiadzie wywalczyła Iza Jatkiewicz, a z dobrej strony w biegu na 400 metrów pokazał się też Mikołaj Truszczyński.