Wyrok zapadł w ubiegłym tygodniu. Sąd Okręgowy w Elblągu wydał dwa rozstrzygnięcia - skazał szefa firmy organizującej nielegalny hazard na karę finansową – ponad 13 tys. złotych (grzywna plus koszty sądowe). Ponad 7 tys. złotych ma zapłacić natomiast kobieta, w której lokalu automat ustawiono.
- Przypomnę, że w ubiegłym roku funkcjonariusze celni na Warmii i Mazurach zatrzymali 940 maszyn do gier i te sprawy są już w sądach bądź do nich wkrótce trafią. Także w tym roku nadal prowadzimy zmasowane kontrole punktów z automatami – informuje Ryszard Chudy, rzecznik Izby Celnej w Olsztynie.
By przeciwdziałać nielegalnemu hazardowi, Służba Celna stosując się do obowiązującego prawa, prowadzi zmasowane kontrole takich urządzeń. I robi to z coraz większą determinacją i skutecznością. W roku 2014, w całej Polsce, celnicy zatrzymali ok. 10 tys. takich urządzeń (6 tys. w 2013 r.). W tej statystyce znaczące miejsce mają ujawnienia dokonane przez funkcjonariuszy z Warmii i Maur. W roku 2013 zatrzymano 256 automatów, a w roku 2014 aż 940.
Tylko funkcjonariusze z Iławy, w ciągu ostatnich 10 dni wykryli 22 takie urządzenia, a w województwie zatrzymano już 88 maszyn.
Wydaje się więc, że najrozsądniej postąpili ci, którzy zrezygnowali tej działalności, o czym świadczy coraz większa liczba pozamykanych budek czy kiosków, jeszcze niedawno wypełnionych automatami.
Komentarze (1)
Dodaj swój komentarz