Z klimatycznej widowni mieszkańcy Ługwałdu korzystają podczas imprez integracyjnych czy spektakli teatralnych, m.in. amatorskiej grupy działającej przy Stowarzyszeniu Ługwałd. Scena została oddana do użytku w 2022 roku, a widownia z zadaszeniem pod koniec zeszłego roku.
Mini amfiteatr powstał dzięki dofinansowaniu z Innowacyjnego Funduszu Sołeckiego gminy Dywity, który premiuje sołectwa podchodzące proinwestycyjnie do swoich wydatków. Sołectwa wydające co najmniej połowę środków na inwestycję mogą oczekiwać premii w wysokości od 100 do nawet 300 proc. wartości zadania.
Projekt ten został uznany za najlepszą inicjatywę sołecką w województwie warmińsko-mazurskim. Został także zgłoszony do rywalizacji w skali krajowej.
Organizatorem konkursu na najlepszą inicjatywę sołecką jest Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Do ścisłego finału przechodzi 16 najlepszych inicjatyw, po jednej z każdego województwa. Jedną z nich była scena z podolsztyńskiego Ługwałdu.
- Przedstawiciele sołectwa i gminy otrzymali wyróżnienie oraz 2,5 tys. zł nagrody podczas ogólnopolskiego finału konkursu - przekazał Jacek Niedźwiedzki z Urzędu Gminy w Dywitach.
Delegacja z Dywit, która pojechała na finał do Ogrodów Przelewic pod Szczecinem składała się z sołtysa Mirosława Hyczy, radnego Daniela Szejki, zastępcy wójta Magdaleny Iwanek oraz Iwony Baka z biura Rady Gminy Dywity.
Scena znajduje się w pobliżu wiejskiej świetlicy w Ługwałdzie
Celem konkursu organizowanego przez KSS jest upowszechnianie wiedzy oraz informacji w zakresie realizacji projektów służących aktywizacji lokalnej społeczności sfinansowanych w sołectwach w ramach funduszu sołeckiego. W VII edycji uczestniczyło ponad 150 przedsięwzięć, zrealizowanych przez wspólnoty na terenie całej Polski. Ługwałd liczy ok. pół tysiąca mieszkańców.
Komentarze (2)
Dodaj swój komentarz