Dekalog gospodarczy dla Olsztyna:
Władze miasta, nie mogą konkurować z mieszkańcami na płaszczyźnie gospodarczej. Należy uwolnić potencjał gospodarczy firm olsztyńskich.
Władze miasta, mają zapewnić równe, jawne i jasne warunki do inwestowania: uporządkowane plany przestrzennego zagospodarowania; uporządkowane księgi wieczyste; dostępne mapy geodezyjne; szybkie i sprawne wydawanie zezwoleń budowlanych.
Podatki lokalne, mają być niskie, nakładane na jasnych, prostych i równych zasadach.
Dzielnica „Przemysłowa” ma być wyodrębniona z istniejących dzielnic, a odpowiedzialność za kontakt i współpracę z przedsiębiorcami nadaje się Prezydentowi miasta.
Przedsiębiorcy, płacący podatek od nieruchomości w Olsztynie otrzymują bon parkingowy w strefie parkowania.
Uczniowie szkół średnich, którzy wyrażają chęć i gotowość będą mieć możliwość w trakcie nauki w szkole dokształcenia się na kursach zawodowych i przyuczeniach do zawodów np. spawacza, zawody budowlane, operator wózka widłowego...
Kursy, szkolenia zawodowe, kierunki kształcenia mają być ściśle powiązane z faktycznymi potrzebami rynku naszego miasta.
Wprowadzony zostanie „mobilny urzędnik”, aby w sytuacjach pilnych, niezwłocznych i prostych, przedsiębiorca został obsłużony u siebie w firmie.
Każdy podatnik i każde miejsce pracy, to „skarb” o który władze miasta, będą dbały z należytą starannością.
Nie przeszkadzać i nie komplikować. Proste sprawy, załatwiać od ręki w Ratuszu. W skomplikowanych sprawach, będzie pomoc w rozwiązaniu.
Andrzej Maciejewski
kandydat na Prezydenta Olsztyna
Komentarze (13)
Dodaj swój komentarz