-
Centrum, czy obrzeża?
-
Metraż i układ pomieszczeń
-
Rynek pierwotny, czy wtórny?
-
Ceny mieszkań
Centrum, czy obrzeża?
Jednym z najważniejszych czynników kierujących kupującymi jest lokalizacja bloku mieszkalnego. W zależności od preferencji i stylu życia można postawić na mieszkanie w centrum miasta lub na jego obrzeżach. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Mieszkańcy centrum narażeni są na dość duży hałas samochodów oraz autobusów, korki oraz ogólny natłok ludzi. Z drugiej strony, jednak taka lokalizacja sprzyja oszczędzaniu czasu i pieniędzy na przyjeździe do pracy. Niewątpliwą zaletą mieszkań w centrum jest również bliskość sklepów, galerii, szpitali i szkół. Wybierając mieszkanie na obrzeżach, należy zdawać sobie sprawę z tego, że takie części miasta są jeszcze słabo skomunikowane z centrum. Autobusy jeżdżą rzadko i nie zawsze o późniejszych porach. Oprócz tego najczęściej do pracy, szkoły i na zakupy i tak trzeba dojechać do centrum. Jednak ogromnym atutem mieszkań na obrzeżach są: spokój, cisza, bliskość zieleni oraz możliwość szybkiego wyjazd z miasta.
Metraż i układ pomieszczeń
Metraż mieszkania najczęściej uzależnia się od wielkości rodziny. Jeżeli mieszkanie ma być przeznaczone dla jednej, lub dwóch osób najlepiej zainwestować w kawalerkę lub małe dwupokojowe mieszkanie. Najwygodniej oczywiście jeżeli każdy z domowników ma swój własny kąt. Większym rodzinom zdecydowanie poleca się więc mieszkania trzy lub czteropokojowe. Jeśli chodzi o układ pomieszczeń, można spotkać się z różnymi propozycjami. Bardzo częstą praktyką w mieszkaniach jest obecnie posiadanie kuchni otwartej na salon. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca poprzez brak niepotrzebnej ściany. Warto zwracać również uwagę na położenie poszczególnych pomieszczeń względem słońca. Salon powinien być położony od strony południowej, ponieważ tam najdłużej będzie świeciło naturalne słońce. Z kolei sypialnie najlepiej ulokować od strony północnej, tak by latem za bardzo się nie nagrzewała.
Rynek pierwotny, czy wtórny?
Rodzaj rynku nieruchomości, na którym poszukujemy mieszkania uzależniony jest przede wszystkim od budżetu, jakim dysponujemy. Mieszkania z rynku pierwotnego są droższe, wymagają poświęcenia większej ilości czasu na ich wykończenie, ale można je urządzić w indywidualny sposób. Z kolei te z rynku wtórnego są już gotowe do zamieszkania, często tańsze, ale wymagające remontu. Może być to bardzo duże ułatwienie dla osób, które chcą znaleźć swoje wymarzone lokum w szybkim tempie.
Ceny mieszkań
Można powiedzieć, że cena jest wyznacznikiem tego, jakiego mieszkania właściwie szukamy. Tak naprawdę, tylko niewielką część osób stać na zakup mieszkania bez wzięcia kredytu. Ceny mieszkań mogą znacznie różnić się w zależności od wymienionych wcześniej czynników. Trzeba, jednak od początku zdawać sobie sprawę, że jest to kosztowna, lecz opłacalna inwestycja.
Rynek mieszkaniowy w Olsztynie stale się rozwija. Na uwagę zasługują zarówno mieszkania w stanie developerskim, jak i te z rynku wtórnego. Olsztyn jest przepięknym miastem, które stale się rozwija. Na rynku nieruchomości można znaleźć multum ciekawych ofert mieszkań dopasowanych do każdego kupującego. Warto przede wszystkim porównywać oferty i wybrać tą, która będzie najkorzystniejsza. Mieszkania na sprzedaż Olsztyn - najlepsze oferty w najkorzystniejszych cenach można znaleźć na Allegro.pl.
Komentarze (1)
Dodaj swój komentarz