Szybciej i taniej
Zainteresowanie montażem klimatyzatorów wzmaga się w okresie wiosna-lato. Niestety, kiedy upały się nasilają, w górę idą także ceny za klimatyzację. Dlatego najpraktyczniej zaplanować tę inwestycję już po sezonie - zakup wyniesie nas nawet 15-20% taniej. Kolejnym plusem jest dostępność specjalistów. W sezonie letnim monterzy mają pełne ręce roboty, natomiast jesienią często są w stanie zainstalować klimatyzację już w przeciągu kilku dni. No i przezorny zawsze ubezpieczony: jeśli zainstalujesz sprzęt wcześniej, to za pół roku upały Cię nie zaskoczą. Będziesz już na nie przygotowany.
Montaż klimatyzacji sposobem ogrzewanie?
Mało osób wie, że klimatyzatora można użyć również do ocieplania pomieszczeń. Co więcej, opcja ta jest tańsza niż ogrzewanie elektryczne. Montaż klimatyzacji jeszcze jesienią pozwoli nam również w razie potrzeby ogrzać wnętrze mieszkania w bloku zanim zacznie się sezon grzewczy. Należy tylko pamiętać, że klimatyzator nie poradzi sobie z wytwarzaniem ciepła w przypadku siarczystych mrozów, dlatego w przypadku temperatur spadających poniżej 15-20 ℃ trzeba przerzucić się na bardziej tradycyjne źródła ciepła.
Oczyszczanie powietrza
Nowoczesne klimatyzatory pomagają nie tylko regulować temperaturę w pomieszczeniu, ale również oczyszczają powietrze, co jest przydatną funkcją niezależnie od aktualnej pory roku. Montaż klimatyzacji to zatem inwestycja w zdrowie wszystkich domowników.
Jaki klimatyzator wybrać?
Gdy zdecydowaliśmy się już na montaż klimatyzacji, musimy wybrać odpowiedni typ urządzenia. Jakie są rodzaje klimatyzatorów?
- typu split - składa się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej połączonych rurką. Taki układ sprawia, że klimatyzator działa ciszej i jest bardziej wydajny. Urządzenia typu split zazwyczaj charakteryzuje też ciekawy design.
- typu multisplit - działa na takiej samej zasadzie, co klimatyzator typu split, ale składa się z wielu jednostek zewnętrznych. Dzięki temu urządzenie można zainstalować w wielu pomieszczeniach, co czyni z niego idealną opcję dla domów jednorodzinnych.
- kasetonowy - montuje się go wewnątrz sufitu podwieszanego, w tzw. przestrzeni międzystropowej. Nie tylko chłodzi, ale też oczyszcza wpływające powietrze, co jest niewątpliwym plusem dla mieszkańców wielkich miast.
- okienne - instalowane, jak nazwa wskazuje, na oknach. Dość głośne, ale tanie.
- kanałowe - najpopularniejsza opcja na rynku. Umożliwiają jednoczesne i równomierne rozprowadzenie powietrza do wielu pomieszczeń. Nie można jednak modyfikować nawiewu w poszczególnych pokojach: określamy konkretną intensywność chłodzenia na cały budynek.
Wybór urządzeń jest współcześnie tak duży, że z pewnością dobierzesz takie, które idealnie spełni Twoje potrzeby. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możesz poprosić o radę sprawdzonego montera. Jeśli nie znasz takiego w okolicy, możesz znaleźć w Internecie, np. w serwisie Fixly.pl.
Komentarze (3)
Dodaj swój komentarz