Ideą konkursu jest promocja miast aktywnie działających w sferze sporu amatorskiego i rekreacji, propagowanie zdrowego stylu życia, rekreacji i sportowej aktywności.
Podstawowymi kryteriami oceny wszystkich zgłoszeń była infrastruktura sportowa, czyli liczba ogólnodostępnych obiektów sportowych umożliwiających czynne uprawianie sportu w danym mieście. Pod uwagę brane były również programy społeczne promujące aktywność fizyczną, imprezy sportowe umożliwiające aktywne uczestnictwo, ilość organizacji sportowych oraz dotychczasowe działania promujące aktywność fizyczną i rozwój rekreacji ruchowej realizowane przez Urząd Miasta.
Miasta podzielono na 4 grupy, w zależności od ilości mieszkańców: małe miasta – do 30 tys. mieszkańców, średnie miasta – od 30 tys. do 100 tys. mieszkańców, duże miasta – od 100 tys. do 400 tys. mieszkańców i aglomeracje – powyżej 400 tys. mieszkańców. Do konkursu zgłosiło się 40 miast , do finału zakwalifikowano 28.
Mrągowo zwyciężyło w kategorii małe miasto. W kategorii średnie miasto najlepszy okazał się Przemyśl. Bydgoszcz to zwycięzca w kategorii duże miasto, a Gdańsk w kategorii aglomeracja.
Integralnym elementem gali była debata, w której udział wzięli zaproszeni eksperci oraz przedstawiciele samorządów. Debata poświęcona była zagadnieniom promocji i rozwoju sportu.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz