Na platformie konsultacji społecznych pani asystent przedstawiła projekty tablic, które mają być jedną z części systemu informacji miejskiej. Tablice mają jednakowy układ graficzny, który sprzyja ukazywaniu na nich różnych treści.
- Przedstawione są tu tablice tematyczne i orientujące w dwóch zoomach. Wszystkie tablice z mapą, zaopatrzone są też w małą mapkę pokazującą dany obszar w większej skali. - pisze Kuberska.
Na tablicach z większym zoomem będą umieszczane ikony ważnych budynków. Mają one pomóc turystom i mieszkańcom orientować się w terenie. Urzędnicy przewidują również umieszczenie na nich map z nazwami wszelkich atrakcji, podzielonych w kategoriach: kultura, natura, rekreacja i rozrywka.
Zmieni się również kolorystyka tablic, która ściśle wiąże się z różnymi elementami SIM (System Informacji Miejskiej) oraz ogólnym wizerunkiem miasta. Podstawowym kolorem w przestrzeni miejskiej jest ciemna zieleń, na której informacja pisana jest kolorem jasnozielonym - limonką.
Natomiast obszar historycznego Śródmieścia i Starego Miasta ma kolorystykę brązowo-beżową. Czyli taką, która stylistycznie będzie pasowała do historycznej zabudowy.
Marcelina Chodyniecka-Kuberska zaznacza również, że w przygotowaniu jest ogólna strategia meblowania miasta. Ma ona polegać na tym, że Olsztyn będzie miał określone, meble podstawowe (różne dla części historycznej, współczesnej i terenów zielonych). Ich funkcją będzie uporządkowanie miasta.
- Jednak na trasie tramwajowej, jak i w całym mieście są także miejsca wyjątkowe, które zasługują na wyjątkowe umeblowanie. To właśnie tutaj zaproponujemy umieszczenie mebli z tzw. linii design. - pisze asystentka ds. estetyzacji miasta.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz