1. OC w życiu prywatnym - co to jest?
2. Kiedy przydaje się OC w życiu prywatnym?
3. Dodatki i uzupełnienia
OC w życiu prywatnym jest jednym z popularniejszych dodatków do polisy mieszkaniowej. Może być także rozszerzane o dodatkowe świadczenia.
OC w życiu prywatnym - co to jest?
Ubezpieczając mieszkanie w ramach podstawowej polisy, chronimy mury i ewentualne elementy stałe przed pewnymi zdarzeniami losowymi, na przykład ogniem lub powodzią. Ochrona OC w życiu prywatnym rozszerza ten zakres także w razie wystąpienia szkody spowodowanej najczęściej niezamierzonymi działaniami. Mowa chociażby o zalaniu mieszkania sąsiadów wskutek pękniętej rury albo uszkodzeniu ściany nierozważnymi pracami remontowymi. Chcąc naprawić takie szkody samodzielnie, musimy liczyć się z poważnym kosztem. Zapewniając sobie wcześniej OC w życiu prywatnym, środki uzyskamy od ubezpieczyciela. Co ważne, polisa taka obejmuje nie tylko nas, ale również najbliższych, w tym dzieci i zwierzęta domowe.
Kiedy przydaje się OC w życiu prywatnym?
OC w życiu prywatnym najczęściej kojarzone jest z sytuacjami takimi jak wspomniane wcześniej zalanie sąsiadów. Tymczasem, choć szkody związane z użytkowaniem nieruchomości są bardzo ważnym elementem umowy, na tym paleta możliwości wcale się nie kończy.
Z polisy skorzystamy również w przypadku:
-
uszkodzenia cudzego mienia, np. zarysowania samochodu przy przechodzeniu przez parking czy uszkodzenia elewacji w trakcie remontu,
-
szkód wyrządzonych przez dzieci,
-
szkód wyrządzonych przez zwierzęta,
-
wypadków spowodowanych podczas jazdy rowerem czy spaceru,
-
spowodowanie czyjejś kontuzji w czasie uprawiania sportu.
W każdej z tych sytuacji: gdy mamy psa lub dzieci albo mieszkamy w bloku na jednej z wyższych kondygnacji, warto zainteresować się ubezpieczeniem OC.
Dodatki i uzupełnienia
OC w życiu prywatnym, w zależności od ubezpieczyciela, można rozszerzać o dodatkowe opcje. Najchętniej wybierane są:
-
ubezpieczenie od przepięcia,
-
rozszerzenie o konkretne dyscypliny sportowe, na przykład jazdę konną,
-
pokrycie kosztów leczenia zwierzęcia domowego,
-
assistance i pomoc fachowców,
-
szkody wywołane korzystaniem z drona.
To tylko niektóre z bonusów, z jakich może skorzystać klient.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz