Konto firmowe otwieramy najczęściej na początku prowadzenia działalności (pomijając sytuacje, gdy po prostu decydujemy się na zmianę oferty). To oznacza, że nadrzędnym celem staje się unikanie zbędnych kosztów; wszak pierwszy okres funkcjonowania firmy, gdy nasz biznes dopiero się rozkręca, rzadko przynosi spektakularne (o ile jakiekolwiek) zyski.
Z drugiej strony, oparcie swojego wyboru wyłącznie na stronie kosztowej nie jest najlepszym pomysłem. Jednocześnie trzeba bowiem myśleć przyszłościowo i założyć, że na dalszym etapie funkcjonowania firmy będziemy potrzebowali np. finansowania czy leasingu, dobrych warunków lokowania nadwyżek czy wymiany walut, mówiąc wprost – dodatkowych produktów. Ich różnorodność i atrakcyjność również powinna zostać wzięta pod uwagę.
Z pomocą zespołu ekspertów Moneteo przyjrzymy się kilku ofertom kont firmowych, które – na co wskazuje ich wysoka pozycja w rankingu takich rachunków – są szczególnie warte rozważenia. Poniższe informacje pochodzą w całości z analiz przygotowanych przez zespół serwisu.
Konto Firmowe Online (Santander Bank Polska)
Bezpłatnie prowadzony rachunek, których w ramach promocji oferuje również darmowe korzystanie z karty, bankomatów na całym świecie i przelewów – i to bezterminowo, tzn. przez cały czas trwania umowy o konto. Aktualnie pod względem kosztów propozycja Santandera to zatem lider na rynku.
A jak prezentują się inne aspekty? Zaletą jest z pewnością nowoczesna bankowość mobilna, wadą – skromna oferta oszczędnościowa.
BIZnest Konto (Nest Bank)
To rachunek firmowy od banku, który zdecydowanie stawia na produkty i usługi dla przedsiębiorców. Charakterystyczne cechy to darmowe prowadzenie i karta oraz ciekawa oferta walutowa, obejmująca rachunki pomocnicze w obcej walucie i korzystne przewalutowania.
Problemem może być natomiast fakt, że bank właściwie nie prowadzi obsługi gotówkowej w swoich oddziałach, a także nie udziela kredytów nowy firmom.
Konto Biznes z Żubrem (Bank Pekao)
Rachunek firmowy w Pekao może być darmowy, o ile spełnimy niezbyt wygórowane warunki; to samo dotyczy zresztą wydanej do konta karty. Posiadacze konta powinni wystrzegać się dokonywania wpłat i wypłat w oddziale – tego typu operacje wiążą się ze stosunkowo wysoką prowizją.
Z kolei pod względem możliwości dla klientów ofercie trudno cokolwiek zarzucić. Nowoczesna aplikacja Peopay, karta wielowalutowa oraz rozbudowana oferta kredytowa i leasingowa to mocne strony tej propozycji.
iKonto Biznes (Alior Bank)
Alior proponuje przedsiębiorcom bezwarunkowo darmowy rachunek z warunkowo darmową kartą. W kontekście kosztów warto wspomnieć o przelewach internetowych, które są tu zupełnie darmowe i to bez limitu (co wcale nie jest na rynku regułą).
Bank – co znajduje odzwierciedlenie także w ofercie konta dla firm – słynie z dobrej oferty walutowej i kredytowej, choć ma pewne zaległości, jeśli chodzi o atrakcyjność produktów oszczędnościowych.
mBiznes konto Standard (mBank)
Zerknijmy jeszcze na darmowe konto firmowe w mBanku. Obsługa księgowa zintegrowana z rachunkiem, a przede wszystkim świetnie oceniana bankowość elektroniczna to największe zalety tej oferty. Także i w tym przypadku problemem pozostają propozycje dla oszczędzających.
Z Moneteo wybierzesz konto firmowe idealne dla swojej działalności
Pamiętajmy, że wspomniane rachunki to tylko niewielka część wszystkich ofert, które znajdziemy w zestawieniu Moneteo. Rynek obfituje w rozwiązania dla różnych przedsiębiorców, których potrzeby mogą się od siebie znacząco różnić. Może się więc zdarzyć, że konto, które zajmuje dalsze miejsce w rankingu, paradoksalnie okaże się dla Ciebie świetnym wyborem.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz