Ostatnia aktualizacja 2024-07-12 09:20

Aleksandra Sawczuk

Olsztyńska zawodniczka mistrzynią Polski Wushu Kungfu! [WIDEO]

Beata Engel z Olsztyna to mistrzyni świata w kung-fu

Redakcja portalu Olsztyn.com.pl odwiedziła Szkołę Chińskich Sztuk Walki „SHAOLIN”, która mieści się w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego, w celu przeprowadzenia rozmowy z mistrzynią świata w Kungfu i złotą medalistką XXX Otwartych Mistrzostw Polski Wushu Kungfu w konkurencji Form Ręcznych Północnych Beatą Engel oraz jej trenerem Romanem Lichaczem.

Szkoła Chińskich Sztuk Walki "SHAOLIN" prowadzi zajęcia w Olsztynie od 1990 roku. Engel i Lichacz to zawodnicy, którzy od lat osiągają wybitne wyniki sportowe.

W sierpniu 2023 r. reprezentowali Polskę na IX Mistrzostwach Świata Kungfu. Beata zajęła wówczas I miejsce, zostając mistrzynią świata w konkurencji Broni Podwójnej, wykonując formę ze sztyletami. Oprócz złota, wywalczyła także srebrny medal w konkurencji Form Ręcznych [Engel wygrywa mistrzostwa świata. W kadrze dwoje zawodników z Olsztyna].

W dniach 15-16 czerwca br. odbyły się XXX Otwarte Mistrzostwa Polski Wushu Kungfu, na których zawodniczka również odniosła spektakularny sukces, zdobywając złoty medal w kategorii Form Ręcznych Północnych.

Uczennica przerosła mistrza?

- To jest spełnienie marzeń każdego trenera, kiedy zawodnicy dochodzą do poziomu, w którym prześcigają nauczyciela. Satysfakcja jest tym większa, że Beata pokonała zawodniczki z Chin – mówił Lichacz.

Warto wspomnieć, iż udział olsztyńskiej zawodniczki był współfinansowany ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo!