Dziś jest: 26.11.2024
Imieniny: Delfiny, Konrada
Data dodania: 2014-03-21 11:04

Iwona Starczewska

Olsztyńskie Lato Artystyczne: Jest konkurs na projekt imprez

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie - jako jednostka podlegająca ratuszowi - ogłosił konkurs na wykonanie projektu kilku imprez artystyczno-rozrywkowych odbywających się podczas tegorocznego OLA. Na rewolucyjne pomysły nie ma jednak miejsca - w konkursie jasno określono tematykę i miejsce odbywających się imprez.

reklama

Olsztyńskie Lato Artystyczne to impreza, która od lat ma jedno zadanie przyciągnąć do stolicy Warmii i Mazur turystów i zapewnić rozrywkę mieszkańcom miasta.

Z tym niestety bywa różnie. I choć program co roku jest bogaty w imprezy kulturalne – to młodzi mieszkańcy miasta krytykują go za zbyt małą różnorodność.

W tym roku – MOK opracował zasady konkursu – by 5 spośród wszystkich imprez zorganizowali chętni artyści, organizacje, czy stowarzyszenia.

Na dowolność nie ma tu jednak miejsca. Przedmiotem konkursu jest wykonanie scenariusza pięciu imprez.

Pierwsza z nich to cykl plenerowych programów animacyjnych dla dzieci w przestrzeni Starego Miasta w Olsztynie. Termin wykonania programów: niedziele w lipcu i sierpniu 2014. Uczestnik konkursu musi wskazać co najmniej 4 dni, w których odbędą się przedmiotowe programy.

Druga impreza ma mieć charakter weekendu z kulturą średniowieczną w obszarze Starego Miasta w Olsztynie. Termin wykonania: 23-24.08.2014 r. Program weekendu kultury średniowiecznej powinien zawierać co najmniej: pokazy rycerskie, działania animacyjne dla publiczności, prezentacje dawnych rzemiosł oraz program muzyczny dostosowany do charakteru imprezy.

Kolejna część do przygotowania to program muzyczno - taneczny ukazujący wielokulturowość miasta Olsztyna, który ma być prezentowany w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie w sierpniu 2014 roku (w terminie 8.08.2014 albo 15.08.2014 albo 22.08.2014 r.)

 

MOK oczekuje również projektu oprawy artystyczno - animacyjnej Dni Jakubowych według zaproponowanego przez uczestnika konkursu tematu przewodniego, zawierająca co najmniej: wieczorny koncert na scenie staromiejskiej z okazji Dnia Świętego Jakuba, program animacyjno-koncertowy na scenie staromiejskiej w czasie trwania Jarmarku Jakubowego, wieczorny koncert plenerowy w Amfiteatrze im. Czesława Niemena.

Ostatnia z imprez wchodzących w skład konkursu to wieczorne, plenerowe kino osiedlowe w miejscach wybranych przez uczestnika konkursu. Program powinien być realizowany zgodnie z zaproponowanym przez uczestnika konkursu tematem przewodnim spajającym poszczególne pokazy filmowe. W cyklu kina osiedlowego należy przewidzieć co najmniej 4 seanse realizowane w miesiącach lipiec-sierpień.

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie MOK-u. Zainteresowani mogą składać swoje propozycje do 26 marca w siedzibie MOK-u.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl