Po roku od wyborów samorządowych dziennikarze Onetu postanowili ocenić prezydentów wybranych polskich miast. Na liście znaleźli się m.in. włodarze Warszawy, Poznania, Gdańska, Bydgoszczy czy Opola. Nie zabrakło również Piotra Grzymowicza. Skala obejmowała oceny o 1 do 6.
Prezydent stolicy Warmii i Mazur, według Mikołaja Podolskiego, dziennikarza Onetu, zasłużył na ocenę 4+. Dlaczego?
- Dla olsztynian minione miesiące upłynęły pod znakiem kończenia ważnych inwestycji. Wreszcie przejezdna stała się ul. Partyzantów w centrum i na czas udało się wyrobić z dojazdówkami do obwodnicy miasta – ocenia Mikołaj Podolski.
Dziennikarz Onetu dodaje, że wśród głównych zasług, oprócz remontu ul. Partyzantów, znajdują się też takie inwestycje jak powstanie węzła przesiadkowego przy dworcu PKP/PKS oraz modernizacja ul. Pieniężnego wraz z budową nowego mostu św. Jakuba. Kolejnym plusem jest Łynostrada, która stała się najlepszą trasą rowerową w Polsce. Plusem jest też fakt, że wszystkie wymienione projekty wykonano z poszanowaniem zieleni.
A co z kolei poszło nie tak podczas kadencji Piotra Grzymowicza?
- (…) część olsztyńskich inwestycji miała opóźnienia. Ciężko mieli zwłaszcza kierowcy. Poza tym ogródki restauracyjne przy Łynie powstaną dopiero w grudniu, a mury przed Wysoką Bramą niszczeją, strasząc mieszkańców i nie ma pewności, co dalej z nimi będzie – wymienia Mikołaj Podolski.
Dziennikarz portalu zarzuca olsztyńskiemu włodarzowi także to, że wdał się w wiele politycznych konfliktów, broniąc jedynie swoich racji. Przypomnijmy, że od wielu tygodni prezydent straszy, że przez obniżenie podatku z 18 na 17 proc. budżet Olsztyna uszczupli się o 38 mln zł. Przez to zawieszono wiele inwestycji, m.in. rozbudowę linii tramwajowej, darmowe zajęcia na basenie dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej czy darmowe szczepienia dla seniorów.
Jednak Mikołaj Podolski uważa, że olsztyński włodarz ma na koncie zdecydowanie więcej sukcesów niż porażek.
- Plusów było jednak więcej niż minusów i można do nich dopisać również darmową komunikację dla dzieci oraz decyzje dotyczące powstania elektrociepłowni, która wypełni deficyt ciepła powstały po rezygnacji Michelin z produkcji energii do miejskiej sieci ciepłowniczej – podsumowuje dziennikarz Onetu.
A jak Państwo oceniają decyzje prezydenta Olsztyna?
Komentarze (33)
Dodaj swój komentarz