W jakich branżach terminale płatnicze?
Przedsiębiorcy zdają sobie doskonale sprawę z potrzeb klientów, którzy chcą płacić szybko i bezgotówkowo. Dlatego coraz częściej właściciele firm z różnych branż zaopatrują się w terminale płatnicze wraz z odpowiednim oprogramowaniem do przyjmowania płatności. W ogromnych dyskontach handlowych terminal płatniczy to już norma. Zauważyć warto, że w nowoczesne formy płatności bezgotówkowych wyposażają się również właściciel biznesów z usługami mobilnymi. Jakie to branże? Mowa np. o kosmetyczkach, fryzjerach, fizjoterapeutach, branży gastronomicznej, dostawy kurierskie, wulkanizacja, i wielu innych branżach i firmach świadczących usługi z dojazdem do klienta. Nowe technologie zastosowane w specjalnie skalibrowanych terminalach POS, umożliwiają przyjmowanie płatności w dowolnym miejscu w Polsce.
Nowoczesne czytniki kart płatniczych
Jakie są nowoczesne czytniki kart płatniczych? Nawiązując do uniwersalności i wygody w użytkowaniu zaawansowanych technologicznie terminali płatniczych przez przedsiębiorców świadczących usługi na dowóz, obecne czytniki kart płatniczych muszą posiadać szereg funkcjonalności. Po pierwsze powinny być mobilne, to znaczy wykorzystywać łączność WiFi, LTE lub 3G tak, aby móc łączyć się z operatorem i bankiem w każdych warunkach, w różnych miejscach w Polsce. Po drugie nowoczesny czytnik kart płatniczych powinien przyjmować płatności z kart MasterCard, Maestro, Visa, Visa Electron, płatności BLIK, NFC, Google Pay, Apple Pay. Mówiąc z kolei o terminalach zlokalizowanych w stacjonarnych punktach sieci handlowych, godne uwagi są urządzenia umożliwiające wypłacanie pieniędzy podczas robienia zakupów, czyli tak zwany “cashback”.
Cashback czyli wypłata pieniędzy w terminalu POS
Polacy wolą płacić kartą, ponieważ jest to bardzo wygodna i szybka forma robienia zakupów. Nie można jednak zapominać, że wciąż zdarzają się sytuacje, gdy będziemy potrzebować gotówki. Nawet w tym aspekcie, wydawać by się mogło wcale niezwiązanym z elektronicznymi płatnościami, na przeciw potrzebom klientów wychodzą firmy produkujące terminale POS oraz ich oprogramowanie. Teraz w większości punktów handlowych korzystających z nowych terminali płatniczych klient może podczas robienia zakupów wypłacić pieniądze w sklepie. Taka usługa nosi nazwę “cashback”. Co więcej, jest zupełnie darmowa, ma więc przewagę nad wypłacaniem pieniędzy w bankomatach, zwłaszcza gdy w pobliżu nie ma bankomatu dedykowanego banku i podczas wypłaty musimy zgodzić się na prowizję ze skorzystania z “obcego bankomatu”. Najważniejszą zasadą w przypadku cashbacku jest zakup jakiegoś produktu. Dopiero ta czynność umożliwia klientowi wypłatę gotówki. Może to być jednak najdrobniejsza rzecz o dowolnej wartości. Kwota wypłaty to maksymalnie 300 zł. Odnotowywana jest jako jedna transakcja, ale na wydruku z terminala zostają wskazane dwie operacje: wypłaty gotówki oraz zapłaty za sprzedaż. Zobacz więcej informacji na temat możliwości nowoczesnych terminali - "Nowoczesny terminal płatniczy, czyli jaki?".
Komentarze (4)
Dodaj swój komentarz