Prokuratura zarzuciła Markowi D., że jako naczelnik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, w związku z przetargiem na remont jednego z budynków uczelni, zażądał od przedsiębiorcy korzyści majątkowej w kwocie 30 tys. złotych. W zamian za łapówkę, naczelnik miał udzielić zamówienia firmie współpracującej z przedsiębiorcą.
Drugi zarzut przedstawiony Markowi D. dotyczył przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na rzecz przedsiębiorstwa prowadzonego przez Krzysztofa K. Firma starała się o przetarg na przebudowę jednego z budynków.
W trzecim zarzucie Marek D. został oskarżony o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych poprzez utrudnianie przetargu publicznego w 12 innych postępowaniach prowadzonych w latach w 2008 – 2011 w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
W tej samej sprawie prokurator oskarżył również przedsiębiorcę Krzysztof K. Odpowiadał on za pomocnictwo w popełnieniu jednego z przestępstw korupcyjnych zarzucanych Markowi D.
Sąd uznał obu oskarżonych za winnych popełnienia zarzucanych im czynów.
Marek D. został skazany na karę łączną 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz karę łączną grzywny w wysokości 30 tys. zł. Sąd orzekł wobec niego również środek karny w postaci zakazu zajmowania stanowiska związanego z gospodarowaniem środkami publicznymi na okres 8 lat.
Krzysztof K. został skazany na karę 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat tytułem próby. Sąd wymierzył mu również karę grzywny w kwocie 22,5 tys. zł oraz środek karny w postaci zakazu prowadzenia działalności gospodarczej związanej z postępowaniami o udzielenie zamówień publicznych na okres 3 lat.
Wyrok nie jest prawomocny.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz