Olsztyn wygrał w dwóch kategoriach: "Najlepiej Oświetlona Gmina i Miasto 2019 Roku" oraz "Oświetlenie Świąteczne i okazjonalne 2019 Roku".
- Nie pracujemy dla nagród, tylko dla mieszkańców. Przede wszystkim na co dzień skupiamy się na tym, by podnieść jakość życia olsztynian i to jest celem nadrzędnym; ale takie statuetki też cieszą i są potwierdzeniem tego, że nasze działania są dostrzegane i docenianego także na arenie ogólnopolskiej - mówił prezydent Piotr Grzymowicz.
Nagrodę w pierwszej kategorii przyznano za szeroki zakres i bardzo wysoki poziom, inwestycji oświetleniowych, które stanowią kontynuację kompleksowej budowy oraz modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie gminy. Chodzi o poniższe inwestycje:
1. Budowa doświetleń przejść dla pieszych
2. Budowa ulic Gościnnej, Kresowej Wołodyjowskiego, Żurawiej, Perkoza w Olsztynie wraz z infrastrukturą oświetlenia zewnętrznego
3. Budowa oświetlenia ścieżki pieszo-rowerowej na osiedlu Jaroty
4. Budowa oświetlenia ul. Letniej i Wiosennej wraz ze skrzyżowaniem ul. Letniej z ul. Zientary Malewskiej i ul. Tracką
5. Budowa ścieżki pieszo-rowerowej Łynostrada wraz z budową oświetlenia zewnętrznego
6. Przebudowa ul. Partyzantów z modernizacją instalacji oświetlenia zewnętrznego
7. Budowa ul. Perłowej wraz z infrastrukturą oświetlenia zewnętrznego
8. Budowa oświetlenia ul. Pimpickiego
9. Budowa ul. Pstrowskiego do Obwodnicy Olsztyna wraz z infrastrukturą oświetlenie zewnętrznego
10. Budowa ul. Towarowej do Obwodnicy Olsztyna wraz z infrastrukturą oświetlenia zewnętrznego
11. Modernizacja ul. Leonharda w Olsztynie
12. Budowa oświetlenia ulicznego na Osiedlu Gruszowe Sady
13. Przebudowa ul. Jagiellońskiej z modernizacją oświetlenia
Z kolei w kategorii "Najlepsze Oświetlenie Świąteczne i Okazjonalne" miasto otrzymało za iluminacje na Starym Mieście, które pojawiły się z okazji Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. Kapituła konkursu w uzasadnieniu napisała: „Iluminacja Starego Miasta związana z obchodami Warmińskiego Jarmarku Świątecznego nie tylko wpisuje się w charakter imprezy ale stanowi jej podstawowy element. Zdecydowanie wyróżnia ją to na tle innych, ocenianych w tej edycji Konkursu, tego typu realizacji dekoracji świątecznych w Polsce i budzi najwyższe uznanie”.
Okazuje się jednak, że udział w konkursie nie był darmowy. Każdy uczestnik musiał zapłacić za zgłoszenie.
Uczestnik jest zobowiązany do wniesienia opłaty w wysokości 1500 zł + VAT za jedno zgłoszenie (opłata obejmuje wszystkie zgłoszone inwestycje na terenie jednej gminy lub miasta). (…) Opłata przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z pracami Komisji Konkursowej, w tym z wizjami lokalnymi.
- czytamy w regulaminie konkursu.
Komentarze (14)
Dodaj swój komentarz