- Program Mieszkanie Plus zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem. Inwestycje są realizowane na zasadach komercyjnych na gruntach będących obecnie w posiadaniu samorządów, inwestorów prywatnych i spółek Skarbu Państwa. Mieszkanie Plus to program powszechny, adresowany do wszystkich grup społecznych. W ramach programu są budowane wysokiej jakości budynki, przyjazne rodzinom i społecznościom lokalnym, spełniające rygorystyczne standardy techniczne i urbanistyczne. Optymalizacja kosztu budowy opartego o standaryzację rozwiązań architektonicznych i wykorzystanie nowoczesnych technologii budowlanych, pozwala oferować czynsze dostępne dla osób słabiej uposażonych – czytamy w opisie rządowego projektu.
Ile takich tanich mieszkań powstało na Warmii i Mazurach? Nie wiadomo.
- Z uwagi na potrzeby mieszkaniowe mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego zwracam się z pytaniami: Ile mieszkań w ramach programu "Mieszkanie Plus" wybudowano w województwie warmińsko-mazurskim? Ile mieszkań oddano do użytkowania mieszkańcom? Gdzie w regionie obecnie prowadzone są inwestycje mieszkaniowe i ile lokali w skali województwa obejmują – interpelację tej treści 20 czerwca wystosował do premiera poseł PO Jacek Protas.
Okazuje się, że do tej pory nie otrzymał odpowiedzi.
- Premier Morawiecki mówi różne rzeczy. Teraz okazało się, że negocjował nasze wejście do UE. Jeżeli coś negocjuje to chyba wyjście. Tymczasem od dwóch miesięcy, ani on, ani jego ministrowie, nie potrafią odpowiedzieć na proste pytania – mówi Protas.
My również wystąpiliśmy z prośbą o przygotowanie takiego zestawienia. Czekamy na odpowiedź.
Komentarze (10)
Dodaj swój komentarz