Pokrzywdzona, przeglądając jeden z portali społecznościowych, trafiła na ogłoszenie o wsparciu finansowym dla emerytów. Widniała tam informacja o możliwości zainwestowania pieniędzy w akcje jednego z koncernów.
Ogłoszeniodawca zapewniał duże zyski już po jednym dniu. Zachęcona szybkim pomnożeniem oszczędności wypełniła formularz kontaktowy, podając swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu. Po krótkim czasie z pokrzywdzoną skontaktował się mężczyzna, który przedstawił się jako rekruter dla przyszłych inwestorów.
Nadał seniorce numer klienta, podał wszystkie niezbędne dane i polecił jej wykonanie przelewu w wysokości 1000 zł na wskazany numer konta. To miała być pierwsza inwestycja, która szybko się zwróci.
Z kobietą kontaktowali się również inni mężczyźni przedstawiający się jako eksperci koncernu i obiecujący szybkie zyski. Łącznie kobieta przelała na wskazane przez nich konta 7 tysięcy złotych.
Oszuści namawiali ją również do zaciągnięcia tzw. „chwilówki” w wysokości 100 tysięcy złotych. Na szczęście seniorka nie miała zdolności kredytowej i firma odmówiła przelewu.
Policja apeluje do wszystkich, zwłaszcza seniorów i osób samotnie zamieszkujących, aby nie wierzyli w oferty szybkiego zysku i pomnożenia swoich oszczędności.
W większości przypadków są to próby oszustwa, na które, jak pokazuje doświadczenie funkcjonariuszy, daje się nabrać wielu mieszkańców naszego regionu.
Komentarze (2)
Dodaj swój komentarz