Dziś jest: 22.11.2024
Imieniny: Cecylii, Stefana
Data dodania: 2012-11-29 09:59

Redakcja

Skarby nieodkryte Warmii i Mazur

W najbliższą niedzielę 2 grudnia na antenie TVP Polonia rozpocznie się cykl programów Skarby nieodkryte, poświęcony najciekawszym miejscom w naszym regionie. Pierwszy program poświęcony będzie olsztyńskiemu zamkowi i Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem.

reklama
„Skarby nieodkryte” to teleturniej krajoznawczo-edukacyjny, emitowany na antenie TVP Polonia. Siadając przed telewizorem w każdą niedzielę o godz. 16.20 należy przygotować się na wirtualną podróż do miejsc, których próżno szukać w folderach reklamowych: pełnych tajemnic i osobliwych, zasługujących na miano tytułowych skarbów. Autorzy przekonują, że w każdym odcinku pokażą widzom TVP Polonia prawdziwe perełki turystyczne z niemal każdego zakątka Polski.

 

W grudniowych programach będzie można zobaczyć najciekawsze miejsca na Warmii i Mazurach, m.in. Pola Grunwaldzkie, skansen w Olsztynku, twierdzę Boyen, Wilczy Szaniec, Klasztor Starowierców w Wojnowie oraz muzeum księży werbistów w Pieniężnie. Pierwszy odcinek o naszym regionie wyemitowany zostanie 2 grudnia, ostatni – 30 grudnia.

 

- Ideą naszego programu jest pokazywanie rodakom z zagranicy takiej Polski, jakiej nie znają. Omijamy najbardziej popularne turystycznie miejsca, zaś docieramy z kamerą tam, gdzie nie prowadzą główne szlaki – mówi autor programu, Dariusz Dyner.



W programach:

2 grudnia – Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie, oberża „Młyn pod Mariaszkiem”, zamek w Pasłęku

9 grudnia – Sanktuarium w Świętej Lipce, Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, Frombork, zamek w Ostródzie

16 grudnia – zamek w Nidzicy, Twierdza Boyen w Giżycku, Muzeum Ziemi Lubawskiej w Nowym Mieście Lubawskim, Wilczy Szaniec w Gierłoży

23 grudnia – Zamek Ryn, Klasztor Starowierców w Wojnowie, zamek w Morągu, Stara Szkoła - Dom Gościnny w Wysokiej Wsi (w pobliżu Ostródy)

30 grudnia – Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu, Agroturystyka Plattówka, Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie, Galindia – Iznota w pobliżu Mikołajek

 

Źródło: WWiM

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl