Pierwsza w Polsce wiejska szkoła muzyczna rozpoczęła działalność pod bacznym okiem nauczyciela Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie - Janusza Cieplińskiego.
Z roku na rok – chętnych do wstąpienia do szkoły przybywało, a placówka otwierała kolejne filie w Olsztynku, Biskupcu, czy Barczewie.
Uczniowie szkoły - od najmłodszych lat - uczą się gry między innymi n a skrzypcach metodą Suzuki, która polega na uczeniu się gry ''ze słuchu''. Uczniowie niejednokrtonie koncertowali w Olsztynie.
Sukces tego projektu przypieczętowało opuszczenie murów szkoły przez jej pierwszych absolwentów. Kilkoro z nich zdecydowało się kontynuować edukację i zdało egzaminy do PSM II stopnia.
Badania naukowe dowodzą, że kontakt dziecka z muzyką stanowi niezwykły wkład w jego ogólny rozwój intelektualny. Dzieci uczęszczające do szkoły muzycznej mają lepsze wyniki także z innych, nieartystycznych przedmiotów.
Potwierdza to mama Kasi (dane do wiadomości redakcji), która w dywickiej szkole muzycznej uczy się gry na skrzypcach.
- Kasia nauczyła się nie tylko gry na skrzypcach, ale i cierpliwości, wytrwałości, a i ze skupieniem się nad trudnym zadaniem ma znacznie mniejsze problemy – mówi mama Kasi.
Uczniowie szkoły muzycznej w Dywitach uczą się gry na skrzypcach, wiolonczeli, flecie poprzecznym, gitarze klasycznej, fortepianie, saksofonie, trąbce oraz akordeonie. Zajęcia są bezpłatne.
Komentarze (1)
Dodaj swój komentarz