Dziś jest: 25.11.2024
Imieniny: Erazma, Katarzyny
Data dodania: 2019-06-27 10:18
Ostatnia aktualizacja 2019-06-28 09:37

Redakcja

Ubezpieczenie turystyczne - konieczność czy zbędny wydatek?

Ubezpieczenie turystyczne - konieczność czy zbędny wydatek?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Czy zakup ubezpieczenia turystycznego to konieczność, czy tylko niepotrzebny wydatek, bez którego można się obejść? W poniższym artykule przedstawimy korzyści wynikające z nabycia ubezpieczenia na podróż.

reklama

1.      Bezpłatna pomoc medyczna
2.      Ubezpieczenie OC
3.      Polisa na wypadek zepsucia samochodu
4.      Zagubiony bagaż

Bezpłatna pomoc medyczna

Popularna karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), poświadczająca bycie ubezpieczonym w NFZ w Polsce, refunduje jedynie niektóre podstawowe świadczenia zdrowotne w krajach Unii Europejskiej oraz państwach EFTA. Nie pokrywa za to transportu medycznego czy też akcji poszukiwawczej. W takiej sytuacji przydaje się więc polisa turystyczna. Dobre ubezpieczenie zapewnia przede wszystkim wszechstronną pomoc medyczną oraz transport ambulatoryjny do ojczyzny. Pokrywa wydatki związane z pobytem w szpitalu, lekarstwami i opieką lekarską, a także pomocą tłumacza, dzięki któremu można porozumieć się z lekarzami, czy też przebukowaniem lotu powrotnego oraz przedłużeniem wynajmu apartamentu np. dla rodziców, których dziecko jest hospitalizowane w szpitalu za granicą.

W wyniku niektórych chorób, dolegliwości czy urazów, do których doszło podczas pobytu zagranicznego, niemożliwy jest powrót do kraju zwykłymi liniami lotniczymi. Co więcej, niekiedy konieczne jest odwiezienie pacjenta karetką, często również z medyczną asystą. Podróż taka to wydatek – w zależności od długości trasy – rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jest to więc ogromny koszt, który na szczęście może być pokryty z ubezpieczenia turystycznego.

Ubezpieczenie OC

Dobre ubezpieczenie turystyczne zapewnia nie tylko świadczenia medyczne, ale również szereg innych usług. Dzięki polisie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, ubezpieczyciel może pokryć szkody, do których doszło przez nas lub naszych bliskich (np. dziecko). Zarysowany samochód, stłuczona szyba czy zderzenie na stoku skutkujące zniszczeniem innemu narciarzowi nart – wszystkie te wydatki można pokryć z odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego.

Polisa na wypadek zepsucia samochodu

Znaczna część polis ma również w swej ofercie usługę assistance, która gwarantuje pomoc w zakresie technicznym, medycznym i informacyjnym w kryzysowej sytuacji. Dostępne są różne zakresy tego ubezpieczenia, dlatego też podpisując umowę, należy zwrócić szczególną uwagę na tę kwestię. Wspomniany zakres może bowiem uwzględniać np. jedynie przejazd po zepsuty samochód i odholowanie go do serwisu. Wersje bardziej rozbudowane obejmują również np. dostarczenie zastępczego auta na okres naprawy, pomoc tłumacza, prawnika czy też innego kierowcy, który odwiezie rodzinę w konkretne miejsce, podczas gdy kierowca pojedzie wraz z autem.

Zagubiony bagaż

Zgubienie bagażu przez linie lotnicze lub innego przewoźnika jest bardzo uciążliwe. Nagły brak niezbędnych ubrań, sprzętów i akcesoriów wiąże się z koniecznością wydania pieniędzy na wspomniane produkty. Zamiast więc cieszyć się urlopem i przeznaczać środki finansowe na wakacyjne przyjemności, turysta musi zaopatrzyć się w niezbędne obuwie, stroje czy kosmetyki. Rzecz jasna turyście należy się odszkodowanie od linii lotniczych, jednakże proces odzyskiwania pieniędzy bywa żmudny. Dlatego też na wypadek takich sytuacji warto być zabezpieczonym dzięki odpowiedniej polisie. Porównanie i ranking ubezpieczeń turystycznych znajdziesz na www.polisaturystyczna.pl/ranking. Dobra polisa gwarantuje pieniądze na zakup niezbędnych rzeczy oraz również odszkodowanie za zaistniałe problemy.

Wymienione wyżej punkty są jedynie kilkoma przykładami, dzięki którym zakup polisy turystycznej jest polecanym rozwiązaniem. Czy ma on jakieś wady? Jedynie to, że przed wyjazdem na wakacje należy ponieść dodatkowy wydatek. Jest on jednak na tyle niewielki (zwykle maksymalnie kilkadziesiąt złotych), że nie powinien być argumentem przemawiającym za odrzuceniem opcji ubezpieczenia.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl