Nowoczesne metody laserowej korekcji wzroku – poprawa jakości życia
Laserowa korekcja wzroku dzieli się na zabiegi powierzchniowe i głębokie. Do metod powierzchniowych należy m.in.:
- LASEK,
- EBK,
- transPRK.
Jeśli chodzi o głębokie metody korekcji wzroku, jest to:
- LASIK,
- FemtoLASIK,
- Lentivu® – Smile®,
- CLEARVU® – Presbyond®.
Technika zabiegowa zawsze dobierana jest indywidualnie, w zależności od możliwości zdrowotnych i potrzeb Pacjenta. Z laserowej korekcji wzroku mogą skorzystać młodzi, jak i starsi, to procedura, która długotrwale poprawia jakość codziennego życia u osób w różnym wieku. Miej świadomość, że chirurgia laserowa dynamicznie się rozwija, a najlepsi specjaliści nieustannie się kształcą i poszerzają wiedzę, by być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. W trakcie zabiegu LKW lekarz korzysta z nowoczesnych laserów okulistycznych, które charakteryzują się niezwykle precyzyjną pracą.
Warto podkreślić, że LKW nie wiąże się z pobytem w szpitalu, możesz wrócić do domu w dniu zabiegu, co jest bardzo wygodną opcją. Pamiętaj o ścisłym przestrzeganiu zaleceń lekarskich, aby uniknąć ewentualnych powikłań i nie opóźnić procesu regeneracji narządu wzroku.
LKW, czyli trwałe usunięcie wad wzroku bez bólu
Zabieg laserowej korekcji wzroku jest nowoczesną i jednorazową procedurą, której nie ma potrzeby powtarzać. Decydując się na zniwelowanie krótkowzroczności, dalekowzroczności lub astygmatyzmu możesz na zawsze zrezygnować z korekcji okularowej lub/i soczewkowej. Dzięki nowoczesnym technikom zabiegowym rekonwalescencja po LKW jest krótka. Możesz dość szybko powrócić do codziennych aktywności. Przed pracą lasera lekarz zawsze znieczula gałkę oczną, aplikując specjalne krople o miejscowym działaniu znieczulających. Dzięki zastosowaniu tego środka zabieg nie jest bolesny.
Jakie są przeciwwskazania do laserowej korekcji wzroku?
Wiedz, że każdy nawet najnowocześniejszy zabieg okulistyczny wiąże się z pewnymi czynnikami wykluczającymi, których nie można bagatelizować.
Laserową korekcję wzroku (bez względu na metodę) poprzedza wizyta kwalifikująca, która jest obowiązkowa dla każdego pacjenta. Podczas spotkania specjalista zadaje wiele pytań, aby upewnić się, czy Twój stan zdrowia pozwala na przeprowadzenie zabiegu. W trakcie wywiadu lekarskiego okulista wyklucza też potencjalne przeciwwskazania do laserowej korekcji wzroku, a są to np.:
- jaskra,
- nieustabilizowana wada wzroku,
- zwyrodnienie plamki żółtej,
- cukrzyca,
- jednooczność,
- aktywne infekcje,
- nieodpowiedni wiek,
- ciąża i karmienie piersią,
- zespół suchego oka,
- stożek rogówki,
- głębokie niedowidzenie,
- choroby endokrynologiczne,
- niektóre choroby siatkówki,
- wszczepiony rozrusznik serca.
Podsumowując, dzięki nowym technologiom laserowa chirurgia refrakcyjna zapewnia wysoką przewidywalność efektów zabiegowych. Prawidłowo przeprowadzona LKW w bezpieczny i skuteczny sposób leczy niewielkie, jak i głębokie wady wzroku, przywracając pacjentom komfort życia. Przekonaj się, czy Twój przypadek nadaje się do zabiegu i umów wizytę w zaufanej klinice okulistycznej.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz