Aż 66 procent Polaków uważa wilki za niebezpieczne zwierzęta, a 71 procent bałoby się spotkania z nimi w lesie. Tymczasem wilk jest bardzo płochliwy, unika i boi się człowieka. Wilki są bardzo inteligentne, mają rozwinięte relacje społeczne i system komunikacyjny. Najważniejsza jest dla nich wataha. Wilk zawsze dąży do stworzenia rodziny.
Wilki są mieszkańcami okolicznych lasów, otaczających Olsztyn. Szacuje się, że w Puszczy Piskiej, Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej, Puszczy Rominckiej, Puszczy Boreckiej i w ich pobliżu żyje ponad 100 wilków. Wilcze rodziny — zwane watahami — liczą około 4-5 osobników.
Fundacja WWF Polska chce pokazać prawdziwy wizerunek tych pięknych zwierząt. Dlatego 9. edycję Godziny dla Ziemi WWF dedykuje właśnie tym zwierzętom.
Już w sobotę, 5 marca o godz. 12.00, na Starym Mieście w Olsztynie będzie można symbolicznie zawyć dla wilka.
- Na wspólne wycie zapraszamy wszystkich olsztynian, miłośników zwierząt i ginących gatunków. Razem z nami zawyje znany tancerz i choreograf — Piotr Gliński oraz zespół kabaretowy Czerwony Tulipan z Olsztyna, reprezentowany przez Ewę Cichocką i Stefana Brzozowskiego – informuje Wojciech Andrearczyk z WWF Polska.
Poparcie dla ochrony tego gatunku w Polsce można wyrazić nie tylko poprzez wsparcie inicjatywy „Dołącz do watahy i zawyj dla wilka”, ale również poprzez podpisanie apelu na stronie godziandlaziemi.pl
Każdy może także nagrać krótki filmik, na którym zawyje dla wilka i opublikować go w mediach społecznościowych. Koniecznie z hashtagiem #godzinadlawilka i #zawyjdlawilka
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz