Dziś jest: 21.11.2024
Imieniny: Janusza
Data dodania: 2016-10-24 14:13

ol

''Zespół Śmierci i Tańca'' nagrodzony. Sukces młodych aktorów

''Zespół Śmierci i Tańca'' nagrodzony.  Sukces młodych aktorów
Fot. teatr.olsztyn.pl

Kolejny powód do dumy w olsztyńskim świecie kultury. Absolwenci Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka działającego przy olsztyńskim Teatrze Jaracza zdobyli cenna nagrodę artystyczną.

reklama

Absolwenci Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka otrzymali nagrodę Przeglądu Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych w Polsce dla najlepszego dyplomu muzycznego za spektakl "Zespół Śmierci i Tańca czyli piosenki Tiger Lillies".

Uczestnikami "Przygrywki" byli m.in. studenci PWST Kraków, Studium Wokalno-Aktorskiego im. Baduszkowej w Gdyni czy Akademii Teatralnej z Warszawy. To ogromny, ale nie jedyny sukces Olsztyna. Laur dla najlepszej aktorki zdobyła Magdalena Wojtacha, a nagrodę dla najlepszego aktora Darian Wiesner - oboje to tegoroczni absolwenci olsztyńskiego Studium, grający w zwycięskim spektaklu.

Przypomnijmy, spektakl powstał w reżyserii Tomasza Valldala-Czarneckiego, który wraz z zespołem aktorskim, absolwentami olsztyńskiego Studium, "wzięli na warsztat" piosenki zespołu Tiger Lillies. Tym, którzy słyszą nazwę kapeli po raz pierwszy, podpowiadamy, że polską aranżację jednego z utworów bandu wykonuje Karolina Czarnecka - "Hera koka hasz LSD", którą zaprezentowała na 35. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Tłumaczeniem tekstów zajął się aktor Szymon Jachimek, związany przez wiele lat z nieistniejącym już kabaretem Limo. Część z Państwa może kojarzyć go także dzięki twórczości muzycznej pod pseudonimem Mariush. Miejscem akcji przedstawienia jest ponury, objazdowy „Cyrk Dziwolągów” – ludzi zdemoralizowanych, zdeformowanych, wyrzuconych poza margines społeczeństwa. Odrzuconych, bo śpiewają o rzeczach, które są częścią nas, ale o których wstydzimy się na co dzień głośno mówić. Mimo różnych cyrkowych profesji wszyscy przybierają postaci klaunów, a bycie klaunem daje prawo opowiadać o otaczającym świecie szyderczo i bezkompromisowo. Błazny wyciągają na wierzch nasze najskrytsze, najbardziej wstydliwe lęki, pragnienia, grzechy. Śpiewają o tym, co śni nam się po nocach, ale do czego nie mamy odwagi się przyznać. Są krzywym zwierciadłem mrocznych zakamarków naszych dusz. Mogą przekraczać granice dowcipu i dobrego smaku, bo klaunowi się wybacza i nie traktuje się go do serio. 

 

Nagrodzone przedstawienie będzie można zobaczyć w olsztyńskim "Jaraczu" już w grudniu.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Isruu 2016-10-25 17:53:03 94.254.*.*
    Kolejny kult szatana hehe... Co się sprzeda co się sprzeda... czym szokować żeby zaistnieć, żeby pisali...ehh lipa odemnie złotówki nie dostaną
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl