Olsztyn Green Festival w tym roku będzie wyjątkowy. Organizatorzy zdecydowali bowiem wydłużyć wydarzenie o jeden dzień. Festiwal ruszy już w czwartek 15 sierpnia i zakończy się w sobotę 17 sierpnia.
- Ta decyzja wynika z oczekiwań publiczności, stanowiącej przecież najważniejszą część festiwalu. To jej liczna obecność jest, poza wszystkim, największym sukcesem OGF. Wykupione do zera bilety, z których część została sprzedana jeszcze przed podaniem informacji, jacy wykonawcy wystąpią, oraz połowa widowni przyjeżdżająca z Polski mówią same za siebie. Dlatego warto było poszerzyć tę największą imprezę o dodatkowy dzień – wyjaśnia prezydent miasta Olsztyna, które jest współorganizatorem Olsztyn Green Festivalu.
Przez trzy dni, na scenach, które zbudowane zostaną nad jeziorem Ukiel, zagrają najpopularniejsi artyści polskiej sceny muzycznej. By nieco nakarmić ciekawość melomanów z Olsztyna, organizatorzy wydarzenia podali już pierwszych artystów tegorocznego wydarzenia. Swój udział w w zielonym festiwalu potwierdzili Krzysztof Zalewski, Paweł Domagała, Mery Spolsky i PRO8L3M.
Przy okazji tych zapowiedzi, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz powrócił do kwestii konieczności uruchomienia kempingu w Olsztynie. Brak takiego miejsca jest odczuwalny szczególnie przy organizacji festiwalu, na który zjeżdżają przecież melomani z całego województwa.
- Musimy pomyśleć o festiwalowym campingu. Mam nadzieję, że od tego roku to będzie również stały element festiwalu – poinformował prezydent Piotr Grzymowicz.
Miasto do tej pory kilkakrotnie próbowało znaleźć najemcę 5-hektarowej działki przy ul. Sielskiej przeznaczonej pod prowadzenie kempingu. Wstępna cena wywoławcza miesięcznego czynszu za nieruchomość przy ulicy Sielskiej ustalona została w ubiegłorocznym przetargu na 2 tysiące złotych. W ramach dzierżawy potencjalny nabywca miałby za zadanie zapewniać na terenie obiektu minimum 60 pokoi gościnnych w formie domków kempingowych wolnostojących lub szeregowych, 30 stanowisk dla wozów kempingowych oraz pole namiotowe. Do dyspozycji turystów powinny zostać oddane również umywalnie, toalety, pralnia, natryski, kuchnia turystyczna, a nawet sauna. Nie było jednak chętnego do prowadzenia tego typu działalności.
Komentarze (5)
Dodaj swój komentarz