Dyskusja o współczesnych problemach pracujących kobiet Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych.
Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Zapoczątkowane zostały one przez Socjalistyczną
Partię Ameryki dla upamiętnienia odbywającego się rok wcześniej nowojorskiego strajku pracownic przemysłu odzieżowego, przeciwko złym warunkom pracy. W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet. O tym, z jakimi problemami borykają się współczesne kobiety w miejscach
pracy będziemy dyskutować z przedstawicielkami i przedstawicielami takich związków zawodowych jak Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność", Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ), Forum Związków Zawodowych (FZZ) oraz organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką praw pracowniczych.
Prowadzenie: Barbara Audycka (socjolożka zajmująca się tematem pracy kobiet, doktorantka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW, członkini Młodych Socjalistów i Polskiej Partii Socjalistycznej)
Organizacja: Kampania Przeciw Homofobii, Młodzi Socjaliści
Godzina: 16.00-19.00
Miejsce: Centrum Społeczne MS, ul. Warmińska 14/3c
Debata powstaje przy wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz