Jak to jest kiedy młody, pełen optymizmu nauczyciel, zaraz po studiach trafia do małej wiejskiej szkoły gdzie zderza się z rzeczywistością nieco różniąca się od tej wymarzonej. Stara się dostosować, odnaleźć, co staje się przyczyna wielu zabawnych sytuacji.
O poważnych życiowych dylematach, prawdziwych ludzkich rozterkach - w żartobliwy sposób - Dariusz Lis w książce ''No i mam za swoje''.
Młody Polonista trafia do małej wiejskiej szkoły gdzie na nowo zaczyna się wszystkiego uczyć. Jak to w małych wiejskich szkołach bywa, łączy kilka etatów - pracuje jako historyk, rusycysta, biolog i nauczyciel wychowania fizycznego. Nie to jest jednak najtrudniejsze - musi w praktyczny sposób radzić sobie z najmniej oczekiwanymi sytuacjami, w które obfituje pierwsza praca jako wychowawcy. Musi odnaleźć się w zupełnie innym środowisku, nowych-obcych realiach.
Jeśli chcecie dowiedzieć się jak młody polonista poradził sobie z tą trudną sytuacją - zachęcamy do lektury ''No i mam za swoje''.
Dariusz Lis urodził się 29 października 1962 roku w Braniewie. Ukończył polonistykę na Wydziale Humanistycznym Wyższej szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. W Olsztynie i Olsztyńskiem pracował jako nauczyciel języka polskiego. Debiutował w czasie studiów utworami opublikowanymi w Almanachu WSP "W drodze na Parnas". W roku 1987 wydał zbiór wierszy zatytułowany "We wsi R", w roku 1990 "Obiema dłońmi niosę do ust", a w roku 1993 książkę dla dzieci "Zwierzęta z domu pod kasztanowcem". Następnie w roku 1997 opublikował tom liryków "Przegląd rzeczy używanych", w roku 1999 pierwszy tom książki dla dzieci
"Przyjaciele i wrogowie", a w roku 2000 tom II. W 2003 wydał zbiór opowiadań dla dorosłych "W pajęczynie granic". Jest laureatem licznych konkursów poetyckich i prozatorskich, regionalnych i ogólnopolskich. Obecnie pracuje jako polonista i związany jest z regionalną prasą.
Na spotkanie autorskie z Dariuszem Lisem, braniewskim literatem, autorem książki "No i mam za swoje" zapraszamy do Multimedialnej Biblioteki Planeta 11, 26 kwietnia na godzinę 18.00.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz