Do leczenia wad zwyrodnieniowych wykorzystuje się zewnętrzny stabilizator odłamów kostnych, stworzony w 1950 roku przez Gawriła Ilizarowa. Składa się on z pierścieni, mocowanych do szkieletu za pomocą drutów. Umożliwia to ustawienie i stabilizację odłamów kostnych we wszystkich trzech płaszczyznach.
W takim właśnie stabilizatorze Bruno Cichocki spędził niedawno ponad 2 lata. Zakończona w listopadzie 2023 roku, trwająca 760 dni terapia nie przyniosła jednak pożądanych skutków. Zrost kości postępuje nie tylko bardzo wolno - operowana piszczel odkształca się, pomimo stabilizacji gipsem.
Lekarze zdecydowali o pilnej konieczności przeprowadzenia operacji, dzięki której zabezpieczą słabą kość metalową płytką. Procedurę tę wyceniono na 12,6 tys. euro. To kolejne koszty, które pochłonie leczenie chłopca. Wcześniej budżet przeznaczony na leczenie aparatem Ilizarowa i niezbędne ortezy został wyczerpany z powodu inflacyjnych podwyżek cen.
Dlatego też rodzice Bruna zwracają się do ludzi z prośbą o pomoc. Na portalu siepomaga.pl założona została zbiórka. Pieniądze na operację i pozostałe leczenie chłopca wpłacać można pod tym linkiem.
Pasją Bruna jest muzyka. Jedenastolatek, mimo bólu, kilka razy w tygodniu pokonuje 3 piętra, aby dotrzeć do pracowni muzycznych i rozwijać swoje zainteresowania. Z tego też powodu muzycy ze Szkoły Muzycznej Casio postanowili zorganizować koncert charytatywny na rzecz Bruna.
Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (12 maja) o godz. 13 w Kuźni Społecznej na ul. Kotańskiego w Olsztynie. Na scenie oprócz utalentowanych uczniów pojawią się także gwiazdy olsztyńskiej sceny muzycznej.
Komentarze (4)
Dodaj swój komentarz