Internet to w dużej mierze domena młodych. Według badania extit poll, większość z nich poparła partie dotychczasowej opozycji. Prawo i Sprawiedliwość z 1. miejsca spadło na ostatnią pozycję. Taka niechęć do dotychczas rządzącej partii przekuta została w wyrażoną w memach radość z faktu, że formacja Jarosława Kaczyńskiego nie zachowa władzy.
Dużą popularnością cieszyło się także zdjęcie kontrowersyjnego polityka Zbigniewa Stonogi, którego przemówienie wygłoszone po wyborach w 2015 roku stało się hitem Internetu. Grymas na jego twarzy został zmieniony w uśmiech, a narzekanie na Polaków, którzy dali władze PiS zmieniło się w radość, że rodacy pozbawili tę partię możliwości rządzenia.
W memach "oberwało się" także Telewizji Polskiej, która - zdaniem wielu - przez ostatnie 8 lat była bardzo stronnicza na korzyść Prawa i Sprawiedliwośći. Jedni śmieli się, że teraz czołowe postaci "zmienią strony" lub zostaną bez pracy. Główną twarzą tego rodzaju obrazków stała się Danuta Holecka, jedna z prowadzących główne wydanie "Wiadomości".
Największym zaskoczeniem tych wyborów okazała się Konfederacja. Wbrew oczekiwaniom nie tylko sympatyków, ale i przeciwników, osiągnęła ona niższy wynik niż zapowiadały nawet ostatnie sondaże. Choć w oficjalnych wynikach formacja zyskała niemal 1 p.p. względem badania exit poll, pierwsze reakcje internatutów nie pozostawiły suchej nitki na Sławomirze Mentzenie, liderze Nowej Nadziei, którzy przez ostatnie miesiące był jedną z twarzy kampanii. Popularne stało się także zdjęcie prezesa Ruchu Narodowego Krzysztofa Bosaka, który - jak widać - nie był zadowolony z wyników.
Internauci w memach wyrażali także wdzięczność za uczestnictwo w wyborach. Według danych PKW, finalna frekwencja wyniosła ponad 74% - jest to o ponad 10 p.p. więcej niż w 1989, gdy padł poprzedni rekord.
Komentarze (42)
Dodaj swój komentarz