Naukowcy olsztyńskiego Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk organizują kolejny już piknik popularyzujący naukę. Tym razem impreza pod hasłem "Nauka też sztuka" odbędzie się 27 czerwca na olsztyńskiej starówce.
Naukowcy z kilku ośrodków badawczych w Polsce zaprezentują jak nauka i sztuka przenikają się i wzajemnie inspirują. Udowodnią to poprzez szereg popularno-naukowych warsztatów, pokazów, interaktywnych eksperymentów i konkursów.
W programie Pikniku "Nauka też sztuka!" znajdziemy między innymi pokaz obrazów namalowanych bakteriami, eksperymenty wirtuozów sztuki laboratoryjnej, podczas których zobaczymy bańki z suchego lodu, wybuchowe torebki i przedmioty, które płoną, ale się nie spalają.
Całe rodziny będą mogły wziąć udział w warsztatach na temat twórczej roli genów w naszym organizmie i dowiedzieć się dlaczego pewne choroby dziedziczymy, a niektóre nabywamy.
Ponadto, każdy z gości będzie mógł odwiedzić mobilne laboratorium wykorzystywane w badaniach nad ochroną bioróżnorodności zwierząt, które jest niewątpliwym dziełem sztuki dzisiejszej technologii.
Przygotowane zostaną także warsztaty tworzenia imitacji naczyń krwionośnych i wykonywania samodzielnych modeli bakterii np. „bolibrzuszka".
Uczestnicy dowiedzą się także jak wyizolować DNA z cebuli "domowymi metodami" i poznają funkcję galaretki w laboratorium.
Ogród PAN w Powsinie przygotuje pokaz "Botanicznej Tęczy" a Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego zaoferuje gościom bezpłatne porady dietetyczne, badanie skóry i składu ciała.
Na scenie staromiejskiej odbędzie się też konkurs familijny "Tajemnice ludzkiego ciała" z nagrodami.
Zapraszamy 27 czerwca w godzinach 12.00 – 16.00.
Wstęp wolny.
Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz